5 ćwiczeń, dzięki którym uzyskasz zabójcze mięśnie brzucha!

Płaski brzuch i zarysowane mięśnie brzucha wymagają motywacji oraz dyscypliny. To jest konieczne bez dwóch zdań. 

reklama
Włączenie ćwiczenia na mięśnie brzucha do swojego planu treningowego to najlepszy sposób na spalenie kalorii oraz jednocześnie poprawienie wyglądu, wzmocnienie oraz uwidocznienie swojego abs.

5 ćwiczeń, dzięki którym uzyskasz zabójcze mięśnie brzucha!

Aby jednak mieć ładnie zarysowany brzuch z widocznymi mięśniami w pierwszej kolejności konieczna jest utrata zbędnej tkanki tłuszczowej. Pomogą Ci w tym ćwiczenia cardio bądź interwały. Bieganie, szybsze spacery, jazda na rowerze to kilka czynności, które połączone ze zbilansowanym odżywianiem pomogą schudnąć czy spalić nadmiar tkanki tłuszczowej. Zdrowy styl życia jest niezbędny do tego, aby wyrzeźbić ciało i cieszyć się ładnym, płaskim brzuchem.
reklama
Zobacz również: 9 ćwiczeń na brzuch i boczki w domu

Skoro już wiesz od czego musisz zacząć, aby mieć płaski upragniony brzuch to poniżej wspomożemy Cię skutecznymi ćwiczeniami modelującymi mięśnie brzucha. Poniższy zestaw wykonuj w 3 seriach po 15 powtórzeń (jeżeli trzeba to na każdą stronę). Wykonuj ćwiczenia powoli i dokładnie. Lepiej jest zrobić mniej powtórzeń, ale starannych niż więcej, a byle jak. Zatem przygotuj mate i zaczynaj!
reklamaPołóż się na macie lub podłodze z nogami ugiętymi w klonach oraz stopami ułożonymi płasko na podłodze. Ręce ułożone wzdłuż ciała, głowa leży płasko na podłodze, brzuch napięty. Z tej pozycji unieś obie nogi, odrywając stopy od podłoża i zbliżając kolana do klatki piersiowej, jednocześnie odrywając delikatnie pośladki od podłoża. Wróć do pozycji początkowej. Powtórz.

Zobacz również: Idealny trening całego ciała do wykonania w domu

2. Side plank hip dipsPołóż się na macie lub podłodze na prawym boku ze stopami złączonymi jedna nad drugą. Podeprzyj się na prawym łokciu tak, aby znajdował się bezpośrednio pod ramieniem i tworzył kąt 90 stopni z podłożem. Lewa ręka wyprostowana i wyciągnięta w kierunku sufitu lub ułożona na lewym biodrze. Unieś całe ciało, odrywając biodra od podłoża. Ciało tworzy linię prosto od głowy do stóp. Poślaki oraz brzuch napięty. Z tej pozycji wykonaj ruch polegający na opuszczaniu oraz unoszeniu bioder do podłoża i w górę.

3. Leg raisePołóż się na macie lub podłodze z wyprostowanymi, złączonymi nogami oraz rękoma ułożonymi wzdłuż ciała. Głowa leży płasko na podłodze. Napnij mięśnie brzucha. Z tej pozycji unieś obie złączone nogi ku górze tak, aby tworzyły kąt prosty z ciałem. Powoli z wydechem zacznij opuszczać nogi do podłoża, po czym unieś wracając do pozycji wyjściowej. Dla ułatwienia dłonie umieść pod pośladkami. Staraj się nie odrywać odcinka lędźwiowego od podłoża.

4. X crunch


Połóż się na plecach na macie lub podłodze z wyprostowanymi nogami ułożonymi szerzej niż biodra oraz rękoma ułożonymi za głową szerzej niż ramiona (tworzysz ciałem literę X). Z tej pozycji z wydechem staraj się wyprostowaną prawą ręką dotknąć palców stóp prostej lewej nogi, odrywając przy tym prawą łopatkę od podłoża. Wróć do pozycji wyjściowej i wykonaj na drugą stronę. Powtórz.

5. Walk plankPrzyjmij pozycję klasycznej deski - ręce i nogi wyprostowane, dodatkowo ręce ułożone pod barkami, nogi na szerokość bioder, tułów ułożony w linii prostej. Z tej pozycji wykonaj jednoczesne przełożenie na bok o kilka centymetrów prawej ręki i prawej nogi, wróć do pozycji początkowej i powtórz to samo na lewą stronę. Trzymaj napięty brzuch i nie unoś pośladków.
5 ćwiczeń, dzięki którym uzyskasz zabójcze mięśnie brzucha! Reviewed by Sylwia on 19:34 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.