5 niezwykle skutecznych ćwiczeń wyszczuplających talię!

Nie jesteś zadowolona ze swoich kształtów i każdego dnia zastanawiasz się, jak zmniejszyć obwód talii? 

reklama
Wąska talia jest atrakcyjna i wiele kobiet dąży do posiadania szczupłej talii oraz figury klepsydry. Zanim zabierzesz się jednak za modelowanie swojego ciała ćwiczeniami wyszczuplającymi w pierwszej kolejności zacznij od przeanalizowania swojego odżywiania. W końcu nie bez powodu mówi się, że „jesteś tym, co jesz”.

5 niezwykle skutecznych ćwiczeń wyszczuplających talię!

Aby naprawdę zmienić swoją sylwetkę i przybliżyć się do pożądanej figury klepsydry ważne jest połączenie odpowiedniego, zdrowego odżywiania z regularnymi ćwiczeniami. Oprócz ćwiczeń skupiających się na mięśniach skośnych, dzięki którym talia jest wąska, konieczne jest wdrożenie także ćwiczeń typu cardio czy interwały. Przyczynią się one do podkręcenia metabolizmu oraz lepszego spalania zbędnej tkanki tłuszczowej.
reklama
Zobacz również: 4 Rewelacyjnie Skuteczne Ćwiczenia Na Pośladki

Poniżej zatem proponujemy 5 ćwiczeń, które idealnie nadają się do modelowania i wyszczuplenia talii. 


Poniższy zestaw wykonaj w 2-3 seriach po 15-20 powtórzeń. Wykonuj ćwiczenia wolno i dokładnie, bo tylko wtedy dadzą najlepsze efekty.

1. Plank knee to elbowPrzyjmij pozycję klasycznej deski - ręce i nogi wyprostowane, dodatkowo ręce ułożone pod barkami, nogi na szerokość bioder, tułów ułożony w linii prostej. Z tej pozycji zegnij prawe kolano i przyciągnij do prawego łokcia, wróć prawym kolanem do pozycji początkowej . Zegnij lewe kolano i przyciągnij je do lewego kolana, wróć i powtórz znów na prawą stronę. Ćwiczenie wykonuj naprzemiennie. Brzuch i pośladki napięte, ciało stabilne.
reklama
Zobacz również: 10 ćwiczeń dzięki, którym schudniesz i wymodelujesz ciało

2. Arm raise lower plankPrzyjmij pozycję niskiej deski, opierając się na przedramionach z łokciami ułożonymi pod barkami. Stopy ustaw na szerokość bioder. Z tej pozycji oderwij prawy łokieć od podłoża i prostując rękę wyciągnij ją przed siebie. Wróć do pozycji początkowej i powtórz na lewą stronę. Podczas wykonywania ćwiczenia zachowaj napięte całe ciało.

Zobacz również: 6 ćwiczeń na mięśnie brzucha, które dają rewelacyjne efekty

3. ScissorsPołóż się na plecach na macie lub podłodze z wyprostowanymi nogami oraz rękoma ułożonymi wzdłuż tułowia. Z tej pozycji unieś obie nogi w górę kilka centymetrów nad podłożem lub nieco wyżej, jednak do momentu w którym odcinek lędźwiowy będzie cały czas przyklejony do podłoża. Zacznij wykonywać przekładanie prawej nogi nad lewą i lewą nogę nad prawą – na przemian. Brzuch zachowaj napięty, nie odrywaj odcinka lędźwiowego od podłoża. Dla ułatwienia dłonie możesz ułożyć pod pośladkami.


4. Side plank rotationPołóż się na macie lub podłodze na prawym boku ze stopami złączonymi jedna nad drugą. Podeprzyj się na prawym łokciu tak, aby znajdował się bezpośrednio pod ramieniem i tworzył kąt 90 stopni z podłożem. Lewa ręka wyprostowana i uniesiona w górę (możesz trzymać w niej lekki ciężarek). Unieś całe ciało, odrywając biodra od podłoża. Ciało tworzy linię prosto od głowy do stóp. Poślaki oraz brzuch napięty. Z tej pozycji wykonaj przełożenie lewej ręki pod brzuchem, starając się wyciągnąć ją jak najdalej. Wytrzymaj 2-3 sekundy i wróć do pozycji początkowej. Ogólną ilość powtórzeń podziel na dwie strony.

5. Russian twistUsiądź na macie lub podłodze z nogami ugiętymi w kolanach i stopami płaski na podłodze. Wyprostuj plecy, wypchnij klatkę piersiową w przód, ściągnij łopatki, złącz dłonie na wysokości klatki piersiowej. Odchyl się, napinając mięśnie brzucha. Z takiej pozycji wykonaj skręt tułowia w prawą stronę, starając się dotknąć prawym łokciem podłogi. Wróć do pozycji wyjściowej i wykonaj skręt na lewą stronę. W wersji trudniejszej możesz unieść nogi nad podłożem.
5 niezwykle skutecznych ćwiczeń wyszczuplających talię! Reviewed by Sylwia on 09:41 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.