6 ćwiczeń ujędrniających obwisły biust

Obwisły biust nie wygląda atrakcyjnie i może w pewnym stopniu być frustrujące dla kobiet. Grawitacja niestety nie jest sprzymierzeńcem pań, ale patrząc poważnie na ten aspekt ciąża i karmienie , przybieranie na wadze, chudnięcie jest czymś, co negatywnie wpływa na biust.

reklama
Rzeczywiste zwiotczenie biustu jest wynikiem rozciągania wiązadeł Coopera. To one w dużej mierze wpływają za utrzymanie biustu w odpowiednim miejscu i zapewniają im jędrność. Ścięgna te z czasem stają się mnie sprężyste, a dodatkowo inne czynniki wspomniane wyżej sprawiają, że wiązadła rozciągają się i nie są w stanie skurczyć się do pierwotnego stanu, nie zapewniając takiego wsparcia jak wcześniej.


Obwisłe piersi to problem, z którym boryka się wiele kobiet. Choć w dzisiejszych czasach jest mnóstwo sposobów , dzięki którym możliwe jest poprawienie wyglądu piersi to jednym z najbezpieczniejszych są ćwiczenia. Poniżej przedstawiam najlepsze ćwiczenia ujędrniające biust, które również wzmocnią górną cześć ciała i poprawią ogólny stan zdrowia.
reklama
Zobacz również: 10 ćwiczeń dzięki, którym schudniesz i wymodelujesz ciało

Przygotowany zestaw ćwiczeń wykonaj w ilości serii i powtórzeń dostosowany do własnych możliwości. Rekomendowany to 3 serie po 15-20 powtórzeń. Jeżeli jesteś początkująca zacznij powoli (1-2 serie po 8-10 powtórzeń). Przydadzą się hantle lub butelki z wodą.
 
1. Chest Press


Połóż się na plecach na macie lub podłodze z nogami ustawionymi na szerokość bioder i ugiętymi w kolanach. Stopy ułożone płasko na podłodze. Hantle trzymaj w rękach. Podnieś ciężar prosto nad klatką piersiową. Opuść ręce, aż dotkną podłoża, zatrzymaj na 1-2 sekundy i unieś hantle do pozycji wyjściowej. Podczas ćwiczenia napnij brzuch i nie odrywaj pleców w odcinku lędźwiowym od podłoża.

reklama

Zobacz również: Ekstra Pośladki - prosty trening wideo na jędrne pośladki


2. Y Raise


Stań prosto z nogami stawionymi na szerokość bioder i lekko ugiętymi w kolanach. W rękach trzymaj parę lekkich hantli na wysokości ud (ciężar dostosuj do siebie; musisz być w stanie unieś je swobodnie), z dłoniami skierowanymi na zewnątrz. Napnij ciało. Z pozycji początkowej powoli przełóż ręce z ciężarem nad głowę i lekko w bok. Musisz stworzyć uniesionymi rękoma i ciałem literę Y. Wróć do pozycji początkowej i powtórz ćwiczenie.

Zobacz również:  Prosty i skuteczny trening odchudzający dla osób początkujących na całe ciało

3. Renegade Row


Przyjmij pozycję standardowej pompki – nogi ustawione na szerokość bioder lub nieco szerzej, dłonie pod barkami. Wcześniej przygotuj hantle położone przy dłoniach. Z tej pozycji złap ciężarek prawą ręką i unieś go, zginając rękę w łokciu. Trzymaj ciężar blisko ciała (żeber) , przyciągaj go w kierunku bioder. Opuść ciężar i powtórz ćwiczenie na lewą stronę. Napnij całe ciało, aby było stabilne i nie kołysało się na boki.

4. Rear Lateral Raise
Stań prosto z nogami ustawionymi na szerokość bioder, trzymając hantle w dłoniach skierowanych do zewnątrz. Pochyl się, zachowując proste plecy i napięty brzuch. Nogi ugnij lekko w kolanach. Z tej pozycji unieś obie ręce na boki do wysokości ramion. Zatrzymaj na 2-3 sekundy i powoli wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz ćwiczenie.


5. Push-up

Rozpocznij od pozycji deski, czyli stopy ustawione na szerokość bioder lub nieco szerzej oraz rękoma ułożonymi pod barkami. Zegnij łokcie, obniżając ciało. Następnie unieś ciało na rękach, wracając do pozycji wyjściowej. Pamiętaj, aby podczas tego ćwiczenia - w momencie obniżania ciała - łokcie szły w stronę żeber.

6. Side plank rotation


Połóż się na macie lub podłodze na prawym boku ze stopami złączonymi jedna nad drugą. Podeprzyj się na prawym łokciu tak, aby znajdował się bezpośrednio pod ramieniem i tworzył kąt 90 stopni z podłożem. Lewa ręka wyprostowana i uniesiona w górę (możesz trzymać w niej lekki ciężarek). Unieś całe ciało, odrywając biodra od podłoża. Ciało tworzy linię prosto od głowy do stóp. Poślaki oraz brzuch napięty. Z tej pozycji wykonaj przełożenie lewej ręki pod brzuchem, starając się wyciągnąć ją jak najdalej. Wytrzymaj 2-3 sekundy i wróć do pozycji początkowej. Ogólną ilość powtórzeń podziel na dwie strony.
6 ćwiczeń ujędrniających obwisły biust Reviewed by Sylwia on 19:21 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.