Aktywność w Ciąży Poprawia Ogólną Sprawność, Wspomaga Kontrolę Wagi oraz Poprawia Samopoczucie! [treningi na każdy trymestr]

Okres ciąży należy do jednego z najpiękniejszych momentów w życiu każdej kobiety. Jednak aby przejść ten czas zdrowo i bezproblemowo konieczne jest zwrócenie - większej niż do tej pory - uwagi na siebie i słuchanie swojego ciała. Przygotowanie się do porodu i samego macierzyństwa staje się tu wręcz kluczowe, a dzięki takiej postawie bęziesz mogła zrobić to w spokoju i ogromną radością.
reklama
Czas ciąży i wyczekiwania na pojawienie się dziecka wymaga od Ciebie zachowania podstawowych zasad, dzięki którym ryzyko dla Ciebie i dziecka jest minimalne, a korzyści niezwykle ogromne. Pierwszą i najważniejszą zasadą odnoście aktywności fizycznej w ciąży jest to, że musisz być zdrowa, ciąża nie może być zagrożona, a lekarz nie może widzieć innych przeciwskazań do zaprzestania ćwiczeń.

źródło: http://viralportal.net/exercise-during-pregnancy-may-lead-to-have-more-active-kids/

Wykazano, że systematyczna, ale umiarkowana aktywność fizyczna w ciąży jest zupełnie bezpieczna i wywiera niezwykle pozytywny wpływ na cały organizm. Dzięki niej poprawiasz ogólny stan sprawności fizycznej, wydolności tlenowej, siły i wytrzymałości w czasie ciąży, jak i po porodzie.


Jak ćwiczyć w czasie ciąży - podstawowe zasady:

1. przed rozpoczęćiem ćwiczeń skonsultuj się z lekarzem
2. zadbaaj o przewiewny strój do ćwiczeń
3. pamiętaj o nawadnianiu podczas ćwiczeń w celu uniknięcia odwodnienia
4. unikaj ćwiczeń, wumagających gwałtownych podskoków, głębokich skłonów, głębokich przysiadów, leżenia na brzuchu i na wznak, unosznia rąk powyżej linii barków (szczególnie w III trymestrze), angażoania do pracy mięsni brzucha
5. trenuj tak, aby tętno nie przekraczao 140ud./min
6. jeżeli nie byłaś aktywna przed ciążą - rozpocznij ćwiczenia od II treymestru


Jeżeli zauważysz u siebie poniższe objawy - Przerwij Ćwiczenia:

- skrócenie oddechu (ciężokość w oddychaniu)
- ból w klatce piersiowej
- zawroty głowy
- zsłabnięcie
- skurcze macicy
- krwawienie
- ból brzucha
- ból miednicy
- bóle pleców
- ból głowy
reklama

Na następnych stronach przygotowaliśmy dla Ciebie propozycję gotowych treningów na poszczególne trymesrty ciąży - od opierwszego do trzeciego. Pamiętaj, aby podczas wykonywania ćwiczeń dopaspwać tempo i poziom do siebie, własnych możliwości i samopoczucia w danym dniu treningowym. Nie forsuj się i trenuj mniej intensywnie.

1 z 4
Aktywność w Ciąży Poprawia Ogólną Sprawność, Wspomaga Kontrolę Wagi oraz Poprawia Samopoczucie! [treningi na każdy trymestr] Reviewed by MotywacjaNonStop on 20:53 Rating: 5

1 komentarz:

  1. Ruch w czasie ciąży jest niezwykle ważny, wiele kobiet zrezygnuje z aktywności podczas ciąży a jest to nie korzystne dla zdrowia.

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.