6 Ćwiczeń Wzmacniających Dolne Mięśnie Pleców!

Nie trudno zauważyć, że bardzo wiele osób ma problemy i odczuwa bóle w dolnej części pleców. Niestety sprawiają one niezwykle często problemy. Bóle w dole pleców pojawiają się głównie z powodu siedzącego trybu życia, siedzącej pracy lub po porostu nieprawidłowej postawy ciała.
reklama
Mięśnie dolne pleców odpowiedzalne są przede wszystkim za schylanie się, wspomagają zachowanie prawidłowej postawy naszego ciała bądź nawet obracanie głowy. Jeżeli cierpisz na bóle w dolnej części pleców, z pewnością ucieszy Cię to, że w prosty sposób możesz pozbyć się go raz na zawsze. Odrobina czasu poświęcona ćwiczeniom tych mięśni może zdziałać cuda.
reklama
Wdrożenie do codziennych czynności kilku minut na trening ukierunkowany na dolne mięśnie pleców pomoże wzmocnić te mięśnie i stopniowo całkowicie wyeliminować bóle pleców. Regularna praca nad tymi mięśniami nie tylko sprawi, że pozbędziesz się bólu pleców, ale także uchroni Cię przed innymi dolegliwościami pozornie niezwiązanymi z kręgosłupem tj. ból głowy, zaburzenia wzroku czy słuchu.

źródło: http://profi-fit.com/blog/klyuch-k-idealnoy-figure-devushek, https://es.pinterest.com/painkickers/back-pain/


Nasze mięśnie pleców są słabo rozwinięte ze względu na styl życia, jaki większość z nas prowadzi,. Jednak nie oznacza to, że nie masz nic robić. Zabierasz się za trening już dzisiaj, a za niedługi czas zapominasz o bólu pleców.

Poniżej znajduje się 6 ćwizeń, dzięki którym przy regularnym trenowaniu wzmocnisz mięśnie w dolnej częśći pleców. Wykonuj te ćwiczenia 2-3 razy w tygodniu w ilości od 1-3 serii i 10-20 powtórzeniach.

Deadlift With Dumbbells

źródło: https://www.popsugar.com/fitness/How-Do-Deadlift-Correctly-21811992

Hyperextension Floor

Superman

źródło:https://www.positivehealthwellness.com/fitness/5-exercises-will-waste-time-working/
reklama

Russian Twist

źródło: https://www.quora.com/Why-is-Russian-twist-called-Russian


Cobra Pose

źródło: https://rundmach.wordpress.com/tag/juneathon/


Child Pose

źródło: https://healthnbodytips.com/yoga-styles-yoga-poses-for-starters.html/child-pose/6 Ćwiczeń Wzmacniających Dolne Mięśnie Pleców! Reviewed by MotywacjaNonStop on 09:52 Rating: 5

1 komentarz:

Obsługiwane przez usługę Blogger.