Ćwiczenia Na Nogi Nie Obciążające Kolan! [5 ćwiczeń+wideo]

Jednym z najczęstszych dolegliwości wśród osób trenujących jest ból kolan. To niewiarygodne, jak ból kolan jest w stanie pogorszyć nasze codzienne życie i wykonywanie różnych czynności. Od chodzenia, biegania czy wchodzenia po schodach, po zwykłe stanie. Wszystkie czynności zaczynają być ograniczone przez ból  w stawie kolanowym.
reklama
Co zrobić, kiedy Twoją pasją są regularne ćwiczenia a głównym celem wymodelowanie i ukształtowanie nóg? Od dziś już nie masz żadnych wymówek! Chciałam podzielić się z Tobą kilkoma ćwiczeniami wzmacniającymi i jednocześnie poprawiającymi wygląd nóg, które możesz wykonywać mimo bólu kolan. Ćwiczenia te nie tylko nie obciążają stawów kolanowych, ale przyczyniają się do ich wzmocnienia.
reklama
Pamiętaj, jeżeli podczas wykonywania ćwiczeń poczujesz jakikolwiek ból w kolanach - przestań je wykonywać. Bolesność mięśni natomiast w udach, łydkach czy także w pośladkach są pożądane.

źródło: https://tictail.com/s/fashionmovements/mesh-black-sportlegging

Teraz już wszystko wiesz! Nie masz na co czekać, więc do dzieła. Czas popracować nad wyglądem swoich nóg i nadać im niesamowity kształt.Podane ćwiczenia możesz wykonać w seriach od 1-3 w powtórzeniach od 10 - 20.

#1 Inner Thigh Circles

źródło: http://workouts.susumeviton.com/inner-thigh-workout-with-exercise-band/

#2 Sidelying Abduction

źródło: http://www.fashionends.com/easy-exercises-for-perfect-legs/

#3 Good mornings


źródło: http://lifeinleggings.com/fitness/small-space-apartment-workout/


#4 Lateral Walks

źródło: http://entrenadorpersonalpamplona.net/rutina/gluteos-de-acero/

#5 Scissor Kick 

- w wersji zmodyfikowanej zamiast leżeć na plecach możesz podeprzeć się na łokciach.
źródło: http://weareallfit.pw/lose-pooch-5-best-exercises-lower-abs/
reklama
Na następnej stronie dodatkowo znajdziesz kilka gotowych treningów wideo, dzięki którym będziesz mogła upiększać swoje nogi i nie obciążać kolan.
1 z 2Ćwiczenia Na Nogi Nie Obciążające Kolan! [5 ćwiczeń+wideo] Reviewed by MotywacjaNonStop on 09:12 Rating: 5

3 komentarze:

  1. Muszę zastosować te ćwiczenia, może przy nich nie będzie mi dokuczał ból kolan.

    OdpowiedzUsuń
  2. Wiele osób zmaga się z bólem kolan i przeważnie to sprawia że przestają ćwiczyć. Przydatny post.

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja zaczynałam swoje treningi od biegów z trenerem personalnym http://sebastianbednarczyk.pl/ . Jest świetnym biegaczem i potrafił idealnie dopasować trening do moich potrzeb. Niestety, w pewnym momencie zaliczyłam kontuzję kolana i nie była w stanie przebiec kilometra bez bólu. Wtedy całkowicie zmienił mój plan treningowy i zdecydował, że przenosimy się na siłownię. Efekt osiągamy taki sam, a kolana mnie nie bolą - ulga. :D

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.