Dieta niskotłuszczowa nie pomaga schudnąć!

Jogurty o niskiej zawartości tłuszczu, dressingi o niskiej zawartości tłuszczu czy niskotłuszczowe potrawy….jeżeli starasz się stracić kilka zbędnych kilogramów, żywność o małej zawartości tłuszczu wydaje się być jedną z najważniejszych części Twojej diety i sposobu odżywiania w tym okresie.
reklama
Mniej tłuszczu oznacza przecież mniej kalorii, a dostarczanie mniejszej liczby kalorii prowadzi do utraty wagi! Czyż nie tak?

Dieta niskotłuszczowa
źródło: dietplansreviewed.net

Okazuje się, że niestety nie jest to do końca prawdą. Pewne niedawno przeprowadzone badania wykazały, że niskotłuszczowe diety nie są najbardziej skutecznym sposobem na straceniu na wadze. Tłuszcz ogólnie rzecz biorąc dostarcza ponad dwa razy więcej kalorii (9kcal) niż węglowodany i białko, więc patrząc logicznie to one powinny pomóc nam osiągnięciu szczupłej sylwetki. Niestety jednak nie jest tak do końca. Biorąc pod uwagę ogólne zapotrzebowanie na tłuszcz i odniesienia tego do ogólnej zdrowej, zbilansowanej diety, tłuszcz może być idealnym rozwiązaniem dla długoterminowego sukcesu odchudzania.
reklama
Prowadzono wiele badań porównujących diety. Wśród jednych z nich odkryto, że dieta bogata w tłuszcze oraz dieta o niskiej zawartości węglowodanów przyczyniają się do znacznie większej utraty wagi niż diety o niskiej zawartości tłuszczu. Niskotłuszczowa dieta wpływa na wyeliminowanie przez ludzi zdrowej żywności o wysokiej zawartości tłuszczu, nawet tych dobrych tj. orzechy, awokado czy oliwę z oliwek. Choć zdrowe tłuszcze nie są naszym wrogiem, to istnieją pewne rodzaje tłuszczów, które powinno się unikać. Należą do nich tłuszcze nasycone, produkty mleczne o niskiej oraz obniżonej zawartości tłuszczu, czerwone i przetworzone mięso.

Zamiast obsesyjnie liczyć każda ilość kalorii pochodzących z tłuszczów, węglowodanów i białek, lepiej skupić się na opracowaniu skutecznego i długoterminowego planu odżywiania, który zapewni wszystkie niezbędne wartości odżywcze. Należy dążyć do diety bogatej w produkty pełnoziarniste,owoce oraz warzywa, białko - kurczak, ryby, jaja itp. Nie martw się tak bardzo o etykiety. Jedząc zdrowo osiągniesz i utrzymasz szczupłą sylwetkę bez ciągłego czytania na etykietach “niska zawartość tłuszczu” czy “ bogaty w błonnik”.Dieta niskotłuszczowa nie pomaga schudnąć! Reviewed by MotywacjaNonStop on 19:13 Rating: 5

2 komentarze:

  1. Potwierdzam. Poza tym dzięki rozsądnej ilości tłuszczu w diecie pozostaje uczucie sytości i je się mniej. Moim zdaniem liczenie kalorii to podstawowy błąd osòb na diecie, ktòre skupiają się na liczbach zamiast na zdrowym odżywianiu i słuchaniu potrzeb swojego organizmu.

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.