Trening z Gumą Do Ćwiczeń - Staw Opór Tłuszczowi z Podręczną Siłownią!

Guma do ćwiczeń, inaczej nazywana resistance band, jest praktycznym sprzętem sportowym, ważącym kilka gramów. W przeciwieństwie do ciężarków guma tworzy stałe napięcie mięśni w całym ruchu, zwiększa liczbę włókien mięśniowych oraz przyspiesza ich wzrost.
reklama
Dodatkowo guma do ćwiczeń jest łatwa w przenoszeniu z miejsca na miejsce (nawet w czasie podróży), dość tania i umożliwia wykonanie mnóstwa ćwiczeń na wszystkie partie ciała.

źródło: http://www.womenshealthmag.co.uk/fitness/find-a-workout/4978/


Resistance band jest mocnym, wszechstronnym i elastycznym narzędziem, które może praktycznie zastąpić siłownię. Oczywiście trening z gumą nie może rywalizować czy przewyższać w 100% korzyści wynikających z siłowni tj. wytrzymałość, budowanie masy mięśniowej czy rzeźbienie ciała, jednak jest fenomenalnym rozwiązaniem, aby wypełnić lukę w ogólnych treningach lub odbyć trening, gdy siłownia jest niedostępna.
reklama
Trening z wykorzystaniem gumy zdecydowanie poprawia wytrzymałość i wydajność mięśni, buduje mięśnie oraz rozwija siłę - zwłaszcza, kiedy priorytetem nie jest wielkość mięśni. Jeżeli stale trenujesz z użyciem ciężarków lub hantli, ćwiczenia z gumą stanowią idealny sposób na pobudzenie wzrostu mięśni lub połączenie treningu cardio z treningiem oporowym. Guma do ćwiczeń pozwala na wypracowanie całego ciała z wszystkimi partiami mięśni - ramiona, barki, plecy, klatka piersiowa, pośladki, brzuch oraz nogi. Ćwiczeń do treningu z gumą jest mnóstwo na każą partię ciała. Poniżej zamieszczam gotowe treningi z wykorzystaniem gumy do ćwiczeń.

TRENING 1


TRENING 2

reklama
TRENING 3

Na następnej stronie znajdziesz gotowe treningi wideo do wykonania w domu.
1 z 2Trening z Gumą Do Ćwiczeń - Staw Opór Tłuszczowi z Podręczną Siłownią! Reviewed by Motywacja Non Stop on 11:35 Rating: 5

3 komentarze:

  1. Świetne ćwiczenia! Muszę wypróbować :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Guma fajna sprawa do ćwiczeń, ale trzeba uważać, żeby sobie nie strzelić, bo strasznie to później boli

    OdpowiedzUsuń
  3. A jakieś filmiki??? Dopiero zaczynam i nie lubię ćwiczyć z obrazków :( help

    OdpowiedzUsuń

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.