Trening z Gumą Do Ćwiczeń - Staw Opór Tłuszczowi z Podręczną Siłownią!

Guma do ćwiczeń, inaczej nazywana resistance band, jest praktycznym sprzętem sportowym, ważącym kilka gramów. W przeciwieństwie do ciężarków guma tworzy stałe napięcie mięśni w całym ruchu, zwiększa liczbę włókien mięśniowych oraz przyspiesza ich wzrost.
reklama
Dodatkowo guma do ćwiczeń jest łatwa w przenoszeniu z miejsca na miejsce (nawet w czasie podróży), dość tania i umożliwia wykonanie mnóstwa ćwiczeń na wszystkie partie ciała.

źródło: http://www.womenshealthmag.co.uk/fitness/find-a-workout/4978/


Resistance band jest mocnym, wszechstronnym i elastycznym narzędziem, które może praktycznie zastąpić siłownię. Oczywiście trening z gumą nie może rywalizować czy przewyższać w 100% korzyści wynikających z siłowni tj. wytrzymałość, budowanie masy mięśniowej czy rzeźbienie ciała, jednak jest fenomenalnym rozwiązaniem, aby wypełnić lukę w ogólnych treningach lub odbyć trening, gdy siłownia jest niedostępna.
reklama
Trening z wykorzystaniem gumy zdecydowanie poprawia wytrzymałość i wydajność mięśni, buduje mięśnie oraz rozwija siłę - zwłaszcza, kiedy priorytetem nie jest wielkość mięśni. Jeżeli stale trenujesz z użyciem ciężarków lub hantli, ćwiczenia z gumą stanowią idealny sposób na pobudzenie wzrostu mięśni lub połączenie treningu cardio z treningiem oporowym. Guma do ćwiczeń pozwala na wypracowanie całego ciała z wszystkimi partiami mięśni - ramiona, barki, plecy, klatka piersiowa, pośladki, brzuch oraz nogi. Ćwiczeń do treningu z gumą jest mnóstwo na każą partię ciała. Poniżej zamieszczam gotowe treningi z wykorzystaniem gumy do ćwiczeń.

TRENING 1


TRENING 2

reklama
TRENING 3

Na następnej stronie znajdziesz gotowe treningi wideo do wykonania w domu.
1 z 2Trening z Gumą Do Ćwiczeń - Staw Opór Tłuszczowi z Podręczną Siłownią! Reviewed by MotywacjaNonStop on 11:35 Rating: 5

4 komentarze:

 1. Świetne ćwiczenia! Muszę wypróbować :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Guma fajna sprawa do ćwiczeń, ale trzeba uważać, żeby sobie nie strzelić, bo strasznie to później boli

  OdpowiedzUsuń
 3. A jakieś filmiki??? Dopiero zaczynam i nie lubię ćwiczyć z obrazków :( help

  OdpowiedzUsuń
 4. Nigdy nie jestem pewna czy robię dobrze ćwiczenia gdy patrzę na obrazki... Faktycznie szkoda, że nie ma filmiku. Myślę nad kupnem taśmy do ćwiczeń bo fajnie urozmaica trening. Moja koleżanka taką ma i bardzo sobie chwali:)

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.