Pokonaj kompleksy

#6 noś ubrania, podkreślające kształty - noszenie workowatych ubrań sprawia, że wyglądasz na znacznie większą niż w rzeczywistości jesteś. Zamiast obszernych ciuchów, postaw np. na sukienkę, która podkreśli i wyeksponuje Twoje atuty. Pochwal się włożona pracą i zmianami, które zaistniały w Twoim ciele- niech inni pozazdroszczą Ci tego.
reklama
#7 mów do siebie - możesz czuć się dziwnie mówiąc do siebie, szczególnie kiedy Twój dialog ze sobą był do tej pory negatywny i brzmiał np. mój brzuch jest duży, mam brzydki nos, nie lubię swoich rąk itp. Następnym razem, kiedy staniesz przed lustrem powiedz coś pozytywnego o swoim ciele, wyglądzie czy charakterze. Pochwal zwłaszcza to, czego w sobie nie lubisz.
reklama
#8 zrelaksuj się - zrób coś miłego dla swojego ciała. Możesz zrobić sobie długą, gorąca kąpiel, udać się do masażysty, zrelaksować się w saunie, wypróbować nową fryzurę lub zrobić manicure. Przeznacz trochę czasu dla siebie, zrób to, co sprawia, że poczujesz się świetnie zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

#9 pomagaj innym - jednym ze sposobów koncentracji na celu i wyluzowaniu jest pomaganie innym. Wolontariat lub zwykła pomoc przyjaciółce/ przyjacielowi w potrzebie poprawi Ci humor i sprawi, że poczujesz się potrzebna.

#10 uśmiechaj się
- uśmiech i pozytywna energia wyglądają niezwykle dobrze. Uwalniają endorfiny, które sprawiają, że czujemy się świetnie wewnątrz i na zewnątrz. Kiedy chcesz podkreślić swój uśmiech na twarzy oraz bijąca od Ciebie pewność i pozytywne nastawienie możesz dodatkowo np. pomalować usta na czerwono. Dzięki temu Twoje białe zęby będą wyglądały na jeszcze bielsze oraz przyciągniesz większa uwagę.

#11 przyjmuj komplementy - kiedy ktoś powie Ci komplement, przyjmij go. Odpowiadanie na komplement, negując go lub uwydatniając swoje niedoskonałości jest nie tylko negatywnie odbierane, ale także pozbawia przyjemności osobę, która Cię skomplementowała. Zaakceptuj pozytywne zachowania, których doświadczasz i pamiętaj, że zasługujesz na docenienie i miłe słowa.
reklama
Jak Wy radzicie sobie z poprawa humoru i pewności siebie w tych “gorszych” dniach?
2 z 2


Pokonaj kompleksy Reviewed by MotywacjaNonStop on 17:19 Rating: 5

Brak komentarzy:

Formularz kontaktowy

Nazwa

Adres e-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.