Najlepsze wskazówki, dzięki którym pokonasz kompleksy i pokochasz swój wygląd

Czy w dzieciństwie miałaś ksywkę, której nienawidziłaś? Bardzo wielu z nas w okresie szkolnym przypisywane było przezwisko, odnoszące się do jakiejś naszej szczególnej cechy. Często może wpływać to negatywnie lub pozytywnie na nas. Jeżeli jest to na plus, to raczej nie wywołuje to na nas większych emocji. Sytuacja zmienia się, kiedy przezwisko zaczyna mieć negatywny charakter, który tworzy w nas kompleksy. W młodym wieku myślimy inaczej, szybciej tracimy pewność siebie i każda zła opinia jest, jak koniec świata.
reklama
Kiedy dorastamy zdajemy sobie sprawę, że wszystko to jest nieistotne i że nie można definiować siebie na podstawie tego, co mówią o nas inni. Mamy tendencje do bycia własnymi najsurowszymi krytykami. Porównujemy się z innymi i oceniamy siebie z punktu widzenia osób, które uważamy za ideał. Takie działanie może doprowadzić do obniżenia własnej pewności siebie. Nie ma nic złego w dążeniu do bycia zdrowym i pracy na rzecz osiągnięcia wymarzonej sylwetki, jednak nie każ się za to, że efekty pojawiają się później niż zakładałaś. Każdy odbywa własną, indywidualną podróż.

źródło: www.linkedin.com

Każdy z nas ma pewne kompleksy, z którymi walczy. Niemniej, jednak niech nie staną się one ważniejsze od Ciebie, Twojego pozytywnego myślenia i nastawienia. Zapomnij o porównywaniu się z innymi i zacznij kochać siebie i swoje ciało. Poniższe wskazówki pomogą Ci osiągnąć ten cel w 100%.
reklama
#1 zrób listę pozytywnych rzeczy - zapisz co najmniej 10 rzeczy, które lubisz w sobie i swoim ciele. Mogą to być oczy, usta, zgrabne nogi, poczucie humoru czy bycie pomocnym. Następnie zrób zdjęcie listy, wydrukuj ją i powieś w widocznym miejscu. W każdej chwili, w której poczujesz się gorzej będziesz mogła spojrzeć na listę i poprawić sobie humor.

#2 postaw na progres - jeżeli chodzi o Twoje ciało, skup się na tym obszarze, który uważasz za problemowy. Po określeniu tego miejsca, skup się na określeniu sposobów jego poprawy i do dzieła

#3 pozbądź się negatywnych rzeczy
- kiedy zaczynasz czuć się lepiej “we własnej skórze”, możesz napotkać osoby wokół siebie, którym nie spodoba się ten stan rzeczy i mogą zacząć starać się obniżyć Twoja pewność siebie i dobry nastrój. Jeżeli dane osoby są ważne dla Ciebie nie odrzucaj ich, a postaw na rozmowę lub zdystansowanie się od ich opinii. Jeżeli natomiast to nikt ważny dla Ciebie -odseparuj się.

#4 postaw na ludzi motywujących - jest mnóstwo ludzi na świecie, którzy mają takie same pasje, jak Ty. Znajdź je, poczuj ich motywację i zaangażowanie. Śledź ich na instagramie, facebook, gdziekolwiek!
reklama
Zapewne w najbliższym otoczeniu także masz kogoś, kto pozytywnie podchodzi to Twoich działań, więc spotykaj się z nimi najczęściej, jak to możliwe.

#5 rusz się - jeżeli czujesz spadek motywacji do treningów, rusz się w inny sposób! Idź na spacer lub zorganizuj wycieczkę rowerową. Daj szansę uwolnić się endorfinom i pomóc nastawić Twoje myśli w dobrym kierunku.

1 z 2


Najlepsze wskazówki, dzięki którym pokonasz kompleksy i pokochasz swój wygląd Reviewed by MotywacjaNonStop on 17:22 Rating: 5

1 komentarz:

  1. Ciekawe rozwiązanie :) Te kilka prostych wskazówek mogą pomóc w nabraniu pewności siebie, spróbuję je wykorzystać - dzięki.

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.