Kolejne cztery ćwiczenia - joga dla mężczyzn

5. Downward Facing Dog - ćwiczenie uspokaja ciało i umysł, łagodzi bóle głowy, rozluźnia mięśnie szyi, rozciąga mięśnie nóg, ramion, rąk i stóp. Zacznij od pozycji, w której opierasz się na kolanach i rękach o podłogę. Ręce ustawiona na szerokość barków, kolana na szerokość bioder.
reklama
Weź głęboki oddech. Podeprzyj się na rękach i oderwij kolana od podłogi, prostując nogi i utrzymując stopy płasko na podłożu. Wydłuż kręgosłup poprzez opuszczenie głowy między ramionami, ściśnij łopatki w dół kręgosłupa. Twoje ciało w tej chwili powinno tworzyć odwróconą literę V. Przytrzymaj 8-10 oddechów.

źródło: http://drprem.com

6. Forward fold - ćwiczenie rozciąga ścięgna, mięśnie łydek, pleców i bioder. Rozpocznij od pozycji stojącej z lekko rozstawionymi nogami i rękami ułożonymi na biodrach. Delikatnie pochylaj się w przód, przekładając ręce na podłogę (lub w wersji zaawansowanej na kostki).
reklama
Podczas pochylania, starają się trzymać plecy proste, nogi wyprostowane. Głową starają się dotknąć kolan. Jeżeli będzie to trudne lub jeżeli odczuwasz zbyt duże obciążenie w dolnej części pleców lub pod kolanami, ugnij lekko kolana. Zmniejszy to napięcie. Przytrzymaj 8-10 oddechów.

źródło: http://www.mensofficial.com

7. Chair pose - ćwiczenie wzmacnia kostki, łydki, uda, pośladki, biodra, ramiona oraz kręgosłup. Stań prosto ze stopami złączonymi. Ręce unieś nad głowę i ściągnij łopatki do siebie. Trzymaj kręgosłup prosto. Zegnij nogi w kolanach i upewnij się, że kolana nie wystają poza palce stóp. Złącz uda i kolana. Staraj się ugiąć kolana najbardziej jak to możliwe, dążąc do ułożenia ich równolegle do podłogi. Wytrzymaj 10 oddechów.

źródło: http://hofeb.bugs3.com

8. Corpse pose - ćwiczenie rozluźniające i relaksujące. Połóż się na podłodze. Wyprostuj nogi i ustaw je w odległości wygodnej dla ciebie.
reklama
Rozluźnij ramiona, dłonie ułóż ku górze. Głowę odchyl do tyłu. Zamknij oczy, zrelaksuj ciało. Oddychaj przez nos.

źródło: http://www.yogajournal.com
2 z 2


Kolejne cztery ćwiczenia - joga dla mężczyzn Reviewed by MotywacjaNonStop on 12:00 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.