Zasady zdrowego odżywiania

Prowadź dziennik odżywiania!
Poświęć tyle samo czasu i uwagi swojej diecie poprzez prowadzenie dziennika żywności. Ludzie, którzy jedli posiłki wcześniej przemyślane i zaplanowane na każdy tydzień (co tydzień) tracili około 4% więcej na wadze niż ci, którzy nie planowali swoich posiłków. Istotne jest tu regularne ważnie w celu upewnienia się, czy spełniane są założone cele. Osoby ważące się codziennie potrafiły stracić dodatkowo około 3 kilogramów więcej w ciągu roku w porównaniu do tych, ważących się sporadycznie.
reklama
Jedz więcej białka!
Sałatka będzie idealnym posiłkiem na diecie ze względu na zawarte duże ilości błonnika, dającego uczucie sytości, jednak koniecznie musi zawierać źródło białka, które będzie napędzać proces odchudzania. Białko jest nie tylko naturalnym anabolikiem (jedzenie go wywołuje syntezę białek - fundament wzrostu mięśni), ale podobnie jak błonnik, powoduje wolniejsze stawienie, ograniczenie uczucia głodu na wiele godzin.
reklama
Które białko jest najlepsze dla utraty wagi? Najskuteczniejszymi okazały się: jogurt naturalny, masło orzechowe, orzechy (oprócz orzeszków ziemnych), kurczak bez skóry, niskotłuszczowe sery oraz owoce morza.

źródło: www.healthuseum.com

Pij więcej wody!

Pragnienie oraz głód bardzo często dają podobne sygnały, przez co zdarza się, że czując głód w rzeczywistości jesteś spragniony. Podobnie jest w przypadku, kiedy wypełniasz brzuch wodą tłumiąc uczucie głodu. Wypijając 1-2 szklanki wody przed posiłkiem jesteś w stanie straci znacznie więcej na wadze.

Śpij więcej!
Ludzie, którzy śpią mniej niż 5 godzin na dobę są o 40% bardziej narażeni na otyłość niż ludzie, śpiący 7-8 godzin. Zauważono, że brak snu może zmniejszać motywację do ćwiczeń i wyzwalać złe nawyki żywieniowe. Wiele osób przejada się w ciągu dnia, próbując utrzymać wysoki poziom energii i zrekompensować niewystarczającą ilość snu.
Wyłącz telefon, komputer czy telewizor na co najmniej 30 minut przed snem, aby zapewnić sobie spokojny sen. Niebieskie światło wydzielane przez ten sprzęt może zmniejszać produkcję melatoniny - hormonu snu- co wpływa na mniej głęboki sen REM i zmęczenia następnego dnia rano.

Jeżeli wdrożysz regularne ćwiczenia fizyczne, jesz zdrowo, wypijasz odpowiednie ilości wody, wystarczająco przeznaczasz czasu na sen oraz kontrolujesz swoją kondycję konsekwentnie, a wciąż nie tracisz na wadze problem może leżeć gdzieś indziej.
reklama
Wiele osób zmaga się z problemami medycznymi -brak równowagi hormonalnej, choroby autoimmunologiczne, zaburzenia metaboliczne - które mogą hamować utratę wagi. Dobrym rozwiązaniem jest udać się wtedy do lekarza i przebadanie się w celu wyjaśnienia sytuacji z trudnością schudnięcia.

2 z 2


Zasady zdrowego odżywiania Reviewed by MotywacjaNonStop on 13:49 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.