7 Zasad Odchudzania, Które Zawsze Działają!

Nie trzeba być wybitnym specjalistą, aby wiedzieć, że Internet jest pełen złych porad, dotyczących odchudzania. Można znaleźć tam wiele historii ludzi, którzy skrajnie otyli stracili ekstremalne ilości na swojej wadze, korzystając z jeszcze bardziej ekstremalnych ćwiczeń i diet. Konsekwencją ich działań była chwilowa radość z nowej figury, gdyż po krótkim czasie utracone kilogramy wróciły i to czasem z nawiązką.
reklama
Dla jasności, oczywiście można skutecznie schudnąć na diecie. Wdrożenie do swoich codziennych nawyków żywieniowych kilku kluczowych zmian pozwoli Ci na utratę masy ciała w sposób skuteczny i zrównoważony bez efektu jo-jo. Chcesz wiedzieć jak schudnąć? Zacznij, stosując się do istotnych 7 zasad utraty masy ciała.
reklama
Pomogą one nie tylko pozbyć się zbędnych kilogramów i tkanki tłuszczowej, ale utrzymać dobrą wagę na długo.

źródło: http://lavishtrend.com/lose-belly-fat-quick-easy/

Nie opieraj się wyłącznie na ćwiczeniach!

Ktoś kiedyś powiedział, że nie można bazować na ćwiczeniach i złym odżywianiu. Regularne ćwiczenia nie są jedyną rzeczą, którą musisz zrobić, aby pozbyć się nadmiaru kilogramów. Skuteczne odchudzanie musi koniecznie być połączone z odpowiednim sposobem odżywiania. Sprawdzono jak to jest, kiedy ludzie odchudzają się jedynie ćwiczeniami, dietą lub w połączeniu tych obu. Osoby, które dokonały redukcji spożywanych kalorii o 10% i wdrożyły ćwiczenia fizyczne -podwoiły wrażliwość na insulinę, czyli tzw. metaboliczny wskaźnik długotrwałego sukcesu odchudzania. Ludzie, którzy łączą dietę z ćwiczeniami mają większe szanse na utrzymanie nowego stylu życia i szczupły wygląd.

Wprowadź ćwiczenia HIIT!

Udowodniono, że ludzie, którzy trenowali HIIT(intensywny trening interwałowy), z założeniem 20 sekund maksymalnego wysiłku i 40 sekund odpoczynku przez 30 minut, spalali o 3-4 razy więcej kalorii na minutę niż Ci, którzy wykonywali ćwiczenia o stałej intensywności tj. bieganie czy jazda na rowerze.
Istnieją dowody na to, że organizm zaczyna spalać tłuszcz, używając go jako paliwo, kiedy stajesz się sprawniejszy. Korzyści tego odczuwalne są także po skończonym treningu. Wykazano, że osoby z wysoką wydolnością tlenową są w stanie spalić więcej tkanki tłuszczowej w szybszym tempie po treningu niż osoby o niskiej wydolności tlenowej.

Śledź postępy treningowe!
Ludzie często przeceniają swoje możliwości odnoście tego, ile oraz jak ciężko trenują. Udowodniono, że ludzie potrafią nawet w 72% źle określić spalanie kalorii przy zwiększonym wysiłku.
reklama

Zainwestuj w sprzęt monitorujący tętno i śledź swój czas trwania treningu, intensywność wykonywanych ćwiczeń oraz ilość spalanych kalorii w celu sprawdzenia, czy faktycznie realizujesz założone cele.

1 z 27 Zasad Odchudzania, Które Zawsze Działają! Reviewed by MotywacjaNonStop on 12:26 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.