Ile można jeść? Czy mogę spożywać zwykły cukier?

reklama
Ile można jeść?

Kontrolowanie wielkości porcji posiłków jest jedną z podstawowych czynności, jakie musisz wykonywać. Musisz się nastawić,że mogą one być znacznie mniejsze niż Ci się wydaje. Trzymanie się planu odżywiania i ilości spożywanych produktów musi być przestrzegana w 100%. Dodatkowe kalorie to dodatkowo odłożony tłuszcz w tkankach i kilogramy. U osób z cukrzycą typu 2 dodatkowy tłuszcz oznacza także niebezpieczeństwo w postaci braku reakcji organizmu na działanie insuliny.
Nie opuszczaj posiłków i jedz o regularnych porach każdego dnia.

A co, jeżeli cierpię także na wysoki poziom cholesterolu?

Jeżeli oprócz cukrzycy zmagasz się dodatkowo z wysokim cholesterolem, lekarz prawdopodobnie zalecił Ci zastosowanie planu tzw. terapeutycznej zmiany stylu życia. Celem tego planu jest obniżenie poziomu złego cholesterolu, utrata nadmiernych kilogramów i wdrożenie większej aktywności. Podstawowymi założeniami planu terapeutycznej zmiany stylu życia jest:

źródło: http://www.telegraph.co.uk/lifestyle/wellbeing/diet/10634081/John-Yudkin-the-man-who-tried-to-warn-us-about-sugar.html
reklama
-ograniczenie tłuszczów do 25-30% stanowiących dzienne zapotrzebowanie kaloryczne
-uzyskiwanie do 7% dziennego zapotrzebowania na kalorie pochodzące z tłuszczów nasyconych, do 10% z wielonienasyconych i do 20% z jednonienasyconych
-spożywanie węglowodanów w przedziale 50-60% dziennego zapotrzebowania na kalorie
-dążyć do spożywania 20-30g błonnika dziennie
-spożywanie białka na poziomie 15-20% dziennego zapotrzebowania kalorycznego
-cholesterol mniej niż 200 miligramów na dzień

Czy mogę spożywać zwykły cukier?

Chyba każdy z nas słyszał o tym, że osoby chorujące na cukrzycę nie powinny spożywać żadnego cukru. Nie jest tak do końca. Większość ekspertów uważa, że niewielka ilość cukru jest dozwolona, jednak musi on być częścią ogólnie opracowanej indywidualnie diety. Cukier nie podnosi poziomu cukru we krwi bardziej niż inne węglowodany. Cukier jest przecież węglowodanem i działa tak samo, jak inne.

Upewnij się, że dodatkowy cukier został uwzględniony w planie kalorii na dzień. Dostosuj ewentualnie leki. Sprawdzaj poziom cukru we krwi po spożyciu słodkich produktów. I co najważniejsze czytaj etykiety produktów, dzięki czemu będziesz wiedzieć jak dużo cukru czy węglowodanów zawierają.

Produkty, które pomogą kontrolować cukier we krwi:

-kawa
-cynamon
-owsianka
-brokuły
-szpinak
-fasolka szparagowa
-truskawki
-łosoś
-chude mięso
-woda gazowana


reklama


Ile można jeść? Czy mogę spożywać zwykły cukier? Reviewed by Motywacja Non Stop on 11:09 Rating: 5

Brak komentarzy:

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.