Dieta cukrzycowa (cukrowa)

Ostatnio jedna z najpopularniejszych diet, o jakich można przeczytać w internecie. My także postanowiliśmy przybliżyć Wam troszkę ten temat. Dieta cukrzycowa została opracowana przede wszystkim z myślą o osobach chorujących na cukrzycę (diabetyków). Nie oznacza to jednak, że tego typu odżywiania nie mogą stosować osoby zdrowe, w ramach profilaktyki.
reklama
Cukrzyca niestety wymaga ciągłego śledzenia poziomu spożywanych węglowodanów w ciągu dnia. To one w głównej mierze wpływają na nasz poziom cukru we krwi, bardziej niż tłuszcze i białko. Podejmowanie przemyślanych i racjonalnych wyborów żywieniowych pomaga utrzymać prawidłowy poziom cukru we krwi i cieszyć się zdrowiem przez lata.

źródło: https://www.doz.pl/czytelnia/a12113-Profilaktyka_cukrzycy_-_dieta_styl_zycia

Oprócz zalecanej wizyty i konsultacji z lekarzem w przypadku osób z cukrzycą, proponuję zapoznać się z indeksem glikemicznym. Dzięki niemu dowiesz się, jak poszczególne produkty wpływają na poziom cukru we krwi.
W dużym skrócie - im dany produkt na wyższy wskaźnik, tym szybciej podnosi poziom cukru i tym szybciej spada, przez co uczucie głodu i osłabienie pojawią się wcześniej.

Możesz oprócz studiowania IG postępować wg poniższych wskazówek, aby jeśc prawidłowo:

-jedz kolorowo - to najłatwiejszy sposób dzięki któremu zadbasz o odpowiednią ilość warzyw, owoców, produktów pełnoziarnistych i strączkowych, tłuszczów i białka w swoim menu

reklama

-kontroluj ilość spożywanych kalorii - wiek, płeć oraz poziom aktywności wpływa na to, ile kalorii powinieneś spożywać każdego dnia

-więcej błonnika - błonnik dostarczysz z produktów roślinnych i pełnoziarnistych, orzechów i owoców.
1 z 3Dieta cukrzycowa (cukrowa) Reviewed by MotywacjaNonStop on 16:48 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.