Dzięki ćwiczeniom stajesz się zdrowsza

Po czwarte, dzięki ćwiczeniom stajesz się zdrowsza. Jeżeli masz ludzi wokół siebie, których kochasz, dlaczego nie chcesz być zdrowsza dla nich? Wiele osób ma mnóstwo ludzi wokół siebie i nie robią nic, aby poprawić swoje zdrowie i aktywniej uczestniczyć w ich życiu. Zdrowie przekłada się na wszystkie aspekty naszego życia. Jest najważniejsze.
reklama
Wyczytałam ostatnio, że ludzie systematycznie ćwiczący są bardziej twórczy. Nie zależy Ci na większej własnej kreatywności? Pozwoli Ci to wyróżnić się spośród innych np. w pracy czy szkole. Dobre pomysły oraz rozwiązania przychodzą same. Nie chcesz tego? Oczywiście, że chcesz.

czy można schudnąć na diecie bez ćwiczeń
źródło: www.fitday.com

Kolejnym powodem, dla którego warto ćwiczyć jest to, że ludzie którzy trenują są postrzegani jako bardziej ułożeni, zdyscyplinowani, bardziej skuteczni oraz inspirujący niż ludzie, którzy nie ćwiczą. To jest fakt. Od Ciebie zależy jak będziesz postrzegany i jak chcesz być postrzegany.
reklama
Dość często ludzie trenujący systematycznie wzbudzają większy szacunek, ponieważ inni widzą ich zaangażowanie i umiejętność ustalania priorytetów. Każdy z nas jest zajęty i każdemu brakuje czasu, jednak przy dobrej organizacji i ustaleniu tego, co jest dla mnie ważne czas nagle się znajduje na wszystko. Priorytety to coś ważnego i definiującego nas.

Ćwiczenia poprawiają naszą pewność siebie. Ćwicząc czujesz się lepiej sama ze sobą, wiec dlaczego miałabyś tego nie robić? Podczas ćwiczeń, nawet jeżeli trwają one tylko 30 minut lub zaledwie 15 minut - Twoja samoocena idzie w górę. Wyższa pewność siebie to lepsze samopoczucie i nastrój każdego dnia.

Udowodniono, że regularne ćwiczenia obniżają poziom kortyzolu oraz zmniejszają poziom stresu. Jeżeli chcesz mieć niższy poziom tkanki tłuszczowej w organizmie, chcesz żyć dłużej, czuć się lepiej, jeżeli nie chcesz mieć za dużo stresu -musisz ćwiczyć. Ćwiczenia stanowią najlepsze lekarstwo na wszelkie dolegliwości.

Ostatnim niezwykle ważnym powodem jest to, że ćwiczenia poprawiają naszą jasność myślenia. Powodów można wymieniać setki...Najważniejsza jest tu odpowiedzialność. Jeżeli się chce to wymówka braku czasu pójdzie w zapomnienie. Trzeba spojrzeć na ćwiczenia w innym świetle, ponieważ wielu ludzi traktuje je jako najgorszą karę. A one nią nie są.Czy można uważać coś za karę, co daje Ci bycie bardziej szczęśliwym, kreatywnym, cierpliwym, produktywnym czy bardziej pewnym siebie? Chyba nie...

Ustalenie własnych celów jest tu kluczowe.
reklama
Tylko wtedy wykonanie 30 minutowego treningu przyniesie Ci oczekiwane zadowolenie i satysfakcję. Musi zadać sobie pytanie czy wtedy jesteś bardziej szczęśliwsza, zdrowsza czy pewniejsza siebie? Jeżeli odpowiedź brzmi tak, tak, tak - oznacza to, że warto było.

Więc czy uważasz, że sama dieta jest dobrym rozwiązaniem, aby schudnąć? Czy nie chciałabyś przy okazji zdobyć kilku dodatkowych bonusów?

2 z 2


Dzięki ćwiczeniom stajesz się zdrowsza Reviewed by MotywacjaNonStop on 17:23 Rating: 5

2 komentarze:

  1. Od samej diety nie miałabym takich pięknych mięśni ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Można też dodać właśnie, że trening wysmukla sylwetkę, uelastycznia mięśnie, chroni nas przed kontuzjami, gdyż poznajemy techniki. Stajemy się sprytniejsi, poprawia się nasza kondycja i wydolność, zaczynamy podobać się sobie w lustrze ❤. Skóra staje się sprężysta i nie jest obwisła, ponieważ jeśli chudniemy przez samą "dietę" (wolę określenie zdrowe odżywianie)i jest to większa cyfra kilogramów to ta skóra nie ma w sobie na tyle tych składników, żeby móc się naprężyć, gdyż jeśli chudniemy bez ćwiczeń to spala się tkanka tłuszczowa i również MIĘŚNIE a tego nikt z nas nie chce. Dlatego naprawdę warto dorzucić te 15min 3x w tyg ツ

    OdpowiedzUsuń

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.