Mega skuteczny trening cardio na mięśnie skośne brzucha i wąską talię!

Wąska talia i płaski brzuch to zdecydowanie marzenie i główny cel wielu kobiet. Pewnie nieraz słyszałaś, że „mam szeroką talię i nic na to nie poradzę, żeby była wąska”. 

reklama
Talia osy jest dla wielu kobiet czymś nieosiągalnym – jednak wyłącznie w ich głowach. Na szczęście ciało jest niezwykle „plastyczne” i dzięki cierpliwości oraz odpowiedniej pracy, każdy możesz wypracować sylwetkę marzeń.

Mega skuteczny trening cardio na mięśnie skośne brzucha i wąską talię

Ćwiczenia cardio czy HIIT należą do najlepszych sposobów na uzyskanie szczupłej talii i płaskiego brzucha, o którym marzysz. Mimo, że redukcja punktowa nie jest możliwa to wdrożenie odpowiednich czy ukierunkowanych ćwiczeń może przyspieszyć proces utraty tkanki tłuszczowej i modelowanie konkretnych partii ciała jak na przykład talii. Kiedy zaczniesz tracić tłuszcz, talia również się wyszczupli. Regularnie wykonywane ćwiczenia dodatkowo wzmocnią mięśnie i nadadzą kształt talii.
reklama

W związku z tym poniżej propozycja świetnego treningu, który wykonaj w 3 seriach. W zależności od twojej kondycji wykonaj poszczególne ćwiczenia w opcji 30/30, 40/20, 50/10, czyli 30 sekund pracy z 30 sekundami przerwy, 40 sekund pracy z 20 sekundami przerwy, 50 sekund pracy z 10 sekundami przerwy. Odpocznij 60 sekund między seriami.
reklama

1. High knee foot tapStań prosto z nogami ustawionymi na szerokość bioder. Ręce ugnij w łokciach, przedramiona ustaw na wysokości klatki piersiowej. Zachowaj napięty brzuch oraz proste plecy. Z tej pozycji wykonaj bieg w miejscu z wysoko unoszonymi kolanami z jednoczesnym dotykaniem prawą dłonią lewej stopy oraz lewą dłonią prawej stopy.

Zobacz również: 11 ćwiczeń na szczupłą zewnętrzną stronę ud i pozbycie bryczesów – trening 12 minut!

2. Mountain Climber Rotation


Przyjmij pozycję klasycznej pompki . Ręce i nogi wyprostowane, tułów ułożony w linii prostej. Z tej pozycji wykonaj dotknięcie prawym kolanem lewego łokcia z lekkim skrętem tułowia (wytrzymaj 2 -3 sekundy), po czym wróć do pozycji wyjściowej i wykonaj ćwiczenie na drugą stronę. Ćwiczenie wykonuj naprzemiennie. Brzuch i pośladki napięte, ciało stabilne.


3. Squat jump twistStań prosto z nogami ustawionymi na szerokość bioder lub delikatnie szerzej. Napnij brzuch. Ręce trzymaj przed sobą złączone na wysokości klatki piersiowej. Plecy trzymaj proste. Wykonaj przysiad powoli uginając kolana z jednoczesnym wypychaniem bioder do tyłu. Staraj się, aby kolana nie wychodziły poza linię palców stóp oraz zachowaj stopy cały czas przyległe do podłoża. Po wykonaniu przysiadu, wróć do pozycji początkowej, po czym wykonaj mały podskok ze skrętem bioder w prawą stronę. Wróć do pozycji początkowej, powtórz przysiad oraz skręt bioder w lewą stronę.

*jeżeli podskoki są zbyt trudne, wykonaj zamiast nich uniesienie na palcach stóp i skręty

4. Russian twist


Usiądź na macie lub podłodze z nogami ugiętymi w kolanach i stopami płaski na podłodze. Wyprostuj plecy, wypchnij klatkę piersiową w przód, ściągnij łopatki, w dłoniach na wysokości klatki piersiowej trzymaj ciężarek. Odchyl się, napinając mięśnie brzucha. Z takiej pozycji wykonaj skręt tułowia w prawą stronę, przekładając ciężarek w kierunku podłogi. Wróć do pozycji wyjściowej i wykonaj skręt na lewą stronę. W wersji trudniejszej możesz unieść nogi nad podłożem.

5. Jumping oblique twistStań prosto ze złączonymi stopami. Ręce ugnij w łokciach i ustaw na wysokości klatki piersiowej. Z tej pozycji zacznij wykonywać podskoki, podczas których skręcaj biodra raz w prawą, raz w lewą stronę.

6. Jumping jacks

Stań prosto z nogami ustawionymi na szerokość bioder, lekko ugiętymi w kolanach i rękoma ułożonymi wzdłuż ciała. Wykonaj podskok, podczas którego obie nogi przenieś na boki oraz jednocześnie ręce lekko ugięte w łokciach nad głowę. Wróć do pozycji początkowej i powtórz podskok. Napnij mięśnie brzucha oraz pośladków podczas wykonywania tego ćwiczenia.

7. Plank hip dips


Przyjmij pozycję niskiej deski, opierając się na przedramionach z łokciami ułożonymi pod barkami. Stopy ustaw na szerokość bioder. Zachowaj napięty brzuch oraz stabilne ciało. Z tej pozycji wykonaj skręt tułowia w prawą stronę, starając się prawym bokiem dotknąć podłoża. Wróć do pozycji wyjściowej i dotknij lewym bokiem podłoża. Powtórz. Prawa i lewa strona to jedno powtórzenie.
Mega skuteczny trening cardio na mięśnie skośne brzucha i wąską talię! Reviewed by Sylwia on 19:22 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.