Ciasto czekoladowe z burakiem – zdrowe i szybkie ciasto!

Każdy z nas lubi sięgnąć po kawałek pysznego ciasta. Niestety większość ciast, które robimy w domu czy znajdziemy w cukierniach to bomby kaloryczne z ogromną ilością cukru i niezdrowych tłuszczów. 

reklama
Jednak istnieją alternatywy dla tradycyjnych ciast, jak na przykład ciasto z buraka. Wykorzystanie tego wciąż niedocenionego warzywa do przygotowania wypieków jest idealną opcją na przemycenie odrobiny zdrowia do diety.

Ciasto czekoladowe z burakiem – zdrowe i szybkie ciasto

Dlaczego warto postawić na buraki? Dlatego, że posiadają bogaty skład odżywczy oraz wiele właściwości leczniczych. Uważany jest za zdrowe i cenne dla zdrowia warzywo, które w prosty sposób pomaga uzupełnić niedobory składników odżywczych w organizmie człowieka. Jedząc buraki dostarczasz organizmowi takie składniki, jak tiamina, ryboflawina, niacyna, kwas foliowy, witamina C, witamina B6, witamina A, witamina E, witamina K, wapń, żelazo, magnez, fosfor, potas, sód, cynk.
reklama
Zobacz również: Domowe syropy na wzmocnienie, odporność i przeziębienie!

Jedząc buraki dostarczasz sobie substancji o właściwościach przeciwnowotworowych (betalainę, kwas ferulowy, rutynę, kempferol, kwas kawowy), które wpływają na spowolnienie podziału i wzrost komórek rakowych oraz obniżają ryzyko zachorowania na raka, wspierają działanie mózgu, poprawiają osiągnięcia sportowe, trawienie, pomagają zwalczać stany zapalne, utrzymać prawidłowe ciśnienie krwi, wspomagają walkę z wirusami. Burak wspiera funkcjonowanie układu krwionośnego i poprawę budowę naczyń krwionośnych, zapobiega chorobom cywilizacyjnym, poprawia działanie układu immunologicznego, łagodzi kobiece dolegliwości związane z menopauzą, korzystnie wpływa na układ pokarmowy.


Burak ma specyficzny, swój własny smak, który nie każdemu może pasować. Wiedząc, jednak jak korzystne jest spożywanie tego warzywa możesz w łatwy sposób przemycić go w diecie. A jak? Robiąc pyszne ciasto czekoladowe z burakiem! Poniżej zapraszam do przepisu.
reklama


Ciasto czekoladowe z burakiem – zdrowe i szybkie ciasto! Reviewed by Sylwia on 19:40 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.