Trening dla osób plus size – ćwiczenia dla osób z nadwagą!

Regularne ćwiczenia należą do skutecznych sposobów na utratę wagi i utrzymanie prawidłowej masy ciała. 

reklama
Rozpoczęcie ich to wyzwanie dla każdego, jednak kiedy masz nadwagę i nieco więcej dodatkowych kilogramów, może to okazać się trudniejsze, zwłaszcza jeżeli nie byłeś aktywny fizycznie przez dłuższy czas. Skoncentrowanie się na korzyściach, jakie dają systematyczne ćwiczenia może pomóc zmotywować się do działania.

Trening dla osób plus size – ćwiczenia dla osób z nadwagą

Przed rozpoczęciem treningów, osoby z nadwagą, ale i nie tylko warto, aby skonsultowały swój stan zdrowia z lekarzem – w końcu na pierwszym miejscu jest bezpieczeństwo. Kiedy nie jesteśmy w formie każdy najmniejszy wysiłek jest wyzwaniem. Aktywność fizyczna jest ogólnie pozytywnym wyborem dla każdego i może przynieść określone korzyści. Nadwaga zwiększa ryzyko problemów z nadciśnieniem, chorobami serca, cukrzycą, bezdechem sennym czy depresją, a ćwiczenia mogą pomóc w zmniejszeniu lub uniknięciu chorób. Co najważniejsze, ćwiczenia mogą poprawić sposób funkcjonowania organizmu w ciągu dnia.
reklama

Jeżeli dopiero zaczynasz ćwiczyć, rozpocznij od spaceru przez 10-15 minut każdego dnia i zwiększaj ten czas do osiągnięcia 30 minut. Zaleca się, aby osoby zdrowe ćwiczyły aerobowi przez 150 minut tygodniowo. Jednak osoby z nadwagą, aby osiągnąć znaczną utratę wagi powinny dążyć do 250 minut tygodniowo. Oznacza to, że przez 5 dni w tygodniu należy ćwiczyć od 30-50 minut dziennie. Zmiana nawet najmniejszych wyborów w ciągu dnia pomoże w utracie zbędnych kilogramów – omiń windę i wybierz schody, zaparkuj dalej niż normalnie od miejsca, do którego się wybierasz, idź na spacer zamiast siedzieć na kanapie, tańcz itp. Zaczynaj powoli i stopniowo, abyś nie stracił motywacji i zapału, nie bierz na siebie więcej niż możesz.


A teraz już bez owijania, poniżej zapraszam do ćwiczeń.

Zobacz Trening dla osób plus size – ćwiczenia dla osób z nadwagą:
Zobacz również: Jak spalić tłuszcz z brzucha?
reklama


Zobacz również: Co niszczy najmocniej jelita i przyczynia się do problemów trawiennych?Zobacz również: Jakie choroby powodują otyłość?Zobacz również: Jak schudnąć? Zasady, dieta i ćwiczenia

Trening dla osób plus size – ćwiczenia dla osób z nadwagą! Reviewed by Sylwia on 19:17 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.