Jak spalić tłuszcz z brzucha?

Nagromadzenie tkanki tłuszczowej na brzuchu to coś więcej niż tylko problem, który powoduje, że ubrania stają się zbyt ciasne. Jest to także problem zdrowotny, ponieważ nadmiar tłuszczu na brzuchu (tłuszczu trzewnego) może prowadzić do rozwoju różnych chorób, w tym schorzeń układu sercowo-naczyniowego oraz cukrzycy typu 2. 

reklama
Zatem czy istnieją sposoby na pozbycie się tłuszczu trzewnego z obszaru brzucha? Tak, i jest ich całkiem sporo. Wiele z nich zostało potwierdzone badaniami naukowymi. Oto najważniejsze z nich.

Zobacz także "Jak Raz Na Zawsze Pozbyć Się Oponki z Brzucha? [Niezawodne Wskazówki]"
reklama
Jak pozbyć się tłuszczu z brzucha?

Jedz więcej białka.


Białko jest niezbędnym komponentem w każdej diecie redukcyjnej. Jego dość wysokie spożycie powoduje, że w organizmie uwalnia się hormon sytości (PYY), który hamuje apetyt. Poza tym białko podkręca metabolizm i pomaga w zachowaniu tkanki mięśniowej w czasie odchudzania. Źródła białka to: chude mięso, jaja, fasola, ryby, mleko.

Unikaj spożycia kwasów tłuszczów trans.


Występują one głównie w twardych margarynach i żywności przetworzonej (np. w słodyczach). Izomery trans mogą sprzyjać przyrostowi tkanki tłuszczowej na brzuchu, a także wywoływać stany zapalne, insulinooporność i choroby serca.

Zwracaj uwagę na tłuszcze w kuchni

reklama
Badania sugerują że olej kokosowy może zmniejszyć tkankę tłuszczową na brzuchu. Prawdopodobnie tłuszcz ten przyspiesza metabolizm i obniża ilość nagromadzonego tłuszczu trzewnego. Tłuszcze zwierzęce (np. smalec) warto ograniczyć. Lepiej sięgać po oleje roślinne (np. kokosowy czy rzepakowy).

Zobacz także "Co jeść, Aby Pozbyć Się Tłuszczu z Brzucha? [naturalne sposoby]"

Jedz więcej produktów z błonnikiem


Dzienna porcja błonnika to minimum 25g. Składnik ten dzieli się na dwie frakcje nierozpuszczalną i rozpuszczalną. Bardziej pożądana w walce z tłuszczem trzewnym jest forma rozpuszczalna błonnika, ponieważ chłonie wodę i tworzy żele. Wspomaga też ogólną utratę masy ciała (daje uczucie sytości, przyspiesza przemianę materii). W badaniu z udziałem przeszło tysiąca ochotników, dowiedziono, że regularne spożywanie porcji 10 g błonnika rozpuszczalnego przez 5 lat doprowadziło do zmniejszenia zawartości tkanki tłuszczowej brzusznej przeciętnie o 3,7%. Błonnik występuje np. w awokado, malinach, jeżynach, nasionach lnu.

Ograniczaj słodycze


Cukier spożywany w nadmiarze może prowadzić do rozwoju cukrzycy typu 2 i otyłości. Chodzi głównie o cukier rafinowany, który występuje w słodyczach. Nie chodzi o węglowodany złożone (np. w ryżu, pieczywie). Istnieje hipoteza, która zakłada, że cukier sprzyja otyłości brzusznej. Jeśli jeść słodkości to tylko od czasu do czasu.

Ogranicz spożycie alkoholu.


Alkohol pity w nadmiarze szkodzi zdrowiu. Specjaliści przekonują, że może sprzyjać przyrostowi tłuszczu trzewnego, a więc powodować otyłość brzuszną. Aby do tego nie dopuścić należy do minimum ograniczyć spożycie alkoholu.

Unikaj słodzonych napojów.


Zawierają mnóstwo cukru. Jak wspomniano wyżej, cukier sprzyja otyłości brzusznej. Niegazowana woda mineralna będzie najlepsza - nie zawiera cukru ani kalorii.

Jedz ryby morskie.


Makrela, łosoś, śledź czy sardynki zawierają cenne kwasy tłuszczowe omega-3, które mogą wspomagać utratę tłuszczu trzewnego.

Wysypiaj się


Dowiedziono, że niedobór snu sprzyja przyrostowi masy ciała. Może to też obejmować tłuszcz brzuszny. Optymalny czas snu to 7 godzin, lecz może trwać dłużej

Ćwicz regularnie


Wskazane są ćwiczenia aerobowe (cardio) – np. aerobik Pomagają nie tylko spalić tłuszcz z brzucha, ale również poprawić zdrowie. Ważne aby wykonywać je regularnie, przez co najmniej pół godziny dziennie. Zaleca się także, aby wykonywać ćwiczenia oporowe (z użyciem siły), ponieważ mogą one wspomagać utratę tłuszczu trzewnego i wzmacniać mięśnie ciała.

Jak widać jest wiele sposobów na pozbycie się tłuszczu z okolicy brzucha. Do najważniejszych z nich należą przede wszystkim regularne ćwiczenia oraz zmiana nawyków żywieniowych.

Zobacz także "Trening cardio dla początkujących - skuteczne odchudzanie"


Jak spalić tłuszcz z brzucha? Reviewed by Sylwia on 17:58 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.