Trening na mocne i jędrne pośladki przy ścianie – 8 minut!

Budowanie mocnych pośladków jest kluczowe dla naszego ciała nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim zdrowotnych. 

reklama
Mięśnie pośladkowe stanową jedne z największych mięśni w naszym ciele, co oznacza, że ich aktywacja pomoże spalać więcej kalorii. Ponadto, jeżeli regularnie chodzisz lub biegasz, silne mięśnie pośladków przyczynią się do mniejszego wystąpienia ewentualnych kontuzji kolan czy bioder oraz pozwolą na zwiększenie tempa poruszania się.

źródło

Zdolność do szybszego biegania czy skakania wyżej zależy w dużej mierze od silnych pośladków. Jeżeli twoje pośladki nie będą wystarczająco zbudowane, nie będziesz w stanie wykonać prostych czynności takich jak na przykład utrzymanie równowagi na jednej nodze. Słabo rozwinięte mięśnie pośladków nie tylko mogą przyczyniać się do powstawania kontuzji kolan czy bioder, ale także do urazów w dolnej części pleców, ścięgien podkolanowych i pachwin, braku równowagi. Regularne ćwiczenia pośladków pomagają zapobiegać urazom i dają mnóstwo korzyści.
reklama

Jeżeli już wiesz, że o pośladki należy dbać nie tylko ze względu na estetykę i dobre prezentowanie się w legginsach, to zapraszam do zapoznania się z szybkim treningiem wzmacniających i modelującym pośladki przy ścianie. Trening przy ścianie będzie dobrą alternatywą dla tradycyjnych ćwiczeń i opcją wypróbowania innego sposobu pracy nad pośladkami.
reklama


Trening na mocne i jędrne pośladki przy ścianie – 8 minut! Reviewed by Sylwia on 19:48 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.