5 ćwiczeń kształtujących i wysmuklających ramiona do zrobienia na leżąco!

Silne i smukłe ramiona to coś, co sprawdza się o każdej porze roku. Nie tylko ze względu na ładny wygląd każda kobieta powinna zadbać o mocne ramiona, ale przede wszystkim po to, aby ułatwić sobie wykonywanie codziennych zajęć. 

reklama
Ćwiczenia na ramiona sprawią, że będziesz mieć zdecydowanie więcej siły i zaczniesz odczuwać mniejsze zmęczenie podczas podnoszenia i przenoszenia różnych przedmiotów.

5 ćwiczeń kształtujących i wysmuklających ramiona do zrobienia na leżąco

Ćwiczenia ramion pozwalają nie tylko zwiększyć siłę, ale utrzymać lub uzyskać prawidłową postawę ciała. Jeżeli chcesz ujędrnić swoje ramiona tak naprawdę nie potrzebujesz mnóstwa sprzętu i codziennych, długich wizyt na siłowni. Wszystko, czego będziesz potrzebować , aby zbudować mocne i jędrne ramiona to para hantli. Trening siłowy będzie najlepszym rozwiązaniem, jeżeli chcesz osiągnąć cel szybciej. Nie bój się, że przez używanie hantli będziesz miała ramiona „jak facet” – spokojnie to Ci nie grozi. Ciężar pozwoli Ci ładnie wymodelować ramiona i nadać im pięknego kształtu bez niechcianych pelikanów.
reklama

Trening ramion nie zawsze musi odbyć się na stojąco. Tym razem proponuję świetny trening ramiona na leżąco, który powinnaś wykonać od 2 do 3 razy w tygodniu. Przygotowany zestaw wykonaj w 3-4 seriach po 12 powtórzeń każdego ćwiczenia. Po każdej serii zrób 60 sekundową przerwę i wróć do ćwiczeń. Ciężar dobierz do własnych możliwości.
reklama

1. Lying overhead triceps extensionPołóż się na macie lub podłodze z nogami ugiętymi w kolanach i stopami ułożonymi płasko na podłodze. Odcinek lędźwiowy dociśnięty do podłoża. Trzymaj hantle w każdej ręce tak, aby ramiona były wyprostowane i skierowane w kierunku sufitu. Z tej pozycji, zostawiając przedramiona nieruchome, zegnij obie ręce w łokciach i opuść ciężarki w kierunku podłoża tak, aby znajdowały się koło uszu. Zatrzymaj i wróć do pozycji początkowej. Powtórz.

Zobacz również: 5 skutecznych ćwiczeń wyszczuplających uda – efekt Cię zaskoczy!

2. Dumbbell floor pressPołóż się na plecach na macie lub podłodze z nogami ustawionymi na szerokość bioder i ugiętymi w kolanach. Stopy ułożone płasko na podłodze. Hantle trzymaj w rękach. Ramiona ustaw pod kątem około 45 stopni względem ciała. Podnieś ciężar prosto nad klatką piersiową. Opuść ręce, aż dotkną podłoża, zatrzymaj na 1-2 sekundy i unieś hantle do pozycji wyjściowej. Podczas ćwiczenia napnij brzuch i nie odrywaj pleców w odcinku lędźwiowym od podłoża. Powtórz.

Zobacz również: 7 ćwiczeń modelujących brzuch i pośladki w tym samym czasie!

3. Chest floor flyPołóż się na plecach na macie lub podłodze z nogami ustawionymi na szerokość bioder i ugiętymi w kolanach. Stopy ułożone płasko na podłodze. W dłoniach trzymaj hantle. Podnieś ciężar prosto nad klatką piersiową tak, aby dłonie (palce) były skierowane do wewnątrz/do siebie a hantle stykały się. Z tej pozycji rozłóż wyprostowane ramiona na boki tak, aby hantle znajdowały się kilka centymetrów nad podłogą. Zatrzymaj na 2 sekund i wróć do pozycji początkowej. Powtórz.

4. Lying dumbbell pulloverPołóż się na plecach na macie lub podłodze z nogami ustawionymi na szerokość bioder i ugiętymi w kolanach. Stopy ułożone płasko na podłodze. W dłoniach trzymaj hantle. Podnieś ciężar prosto nad klatką piersiową tak, aby dłonie (palce) były skierowane do wewnątrz/do siebie a hantle stykały się. Z tej pozycji wykonaj powolne opuszczenie hantli za głowę na kilka centymetrów nad podłoga lub do momentu uczucia silnego rozciągania w klatce piersiowej. Wróć do pozycji początkowej. Powtórz.

*ćwiczenie to możesz wykonać z jednym hantlem, który trzymasz oburącz

5. Lying dumbbell chest pressPołóż się na plecach na macie lub podłodze z nogami ustawionymi na szerokość bioder i ugiętymi w kolanach. Stopy ułożone płasko na podłodze. W dłoniach trzymaj hantle. Podnieś ciężar prosto nad klatką piersiową tak, aby dłonie (palce) były skierowane do wewnątrz/do siebie a hantle stykały się. Z tej pozycji wykonaj powolne opuszczenie hantli do klatki piersiowej jednak tak, aby ramiona znajdowały się blisko tułowia. Wróć do pozycji początkowej. Powtórz.
5 ćwiczeń kształtujących i wysmuklających ramiona do zrobienia na leżąco! Reviewed by Sylwia on 20:12 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.