Tabata na lepszą kondycję i zgrabną sylwetkę – intensywny trening!

Tabata to bardzo intensywny trening, który dzięki tworzeniu tak zwanego długu tlenowego pozwala na spalanie zgromadzonej tkanki tłuszczowej długo po zakończeniu ćwiczeń. 

reklama

Trening ten nie musi trwać długo, ponieważ przez swoją intensywność bardzo szybko doprowadza do przyspieszenia tempa spalania kalorii.

Tabata na lepszą kondycję i zgrabna sylwetkę – intensywny trening!

Trening tabata doskonale sprawdzi się zatem w przypadku osób, które nie mają wiele czasu na ćwiczenia. Ten rodzaj aktywności jest połączeniem ćwiczeń tlenowych (aerobowych) z ćwiczeniami beztlenowymi (anaerobowymi), co wpływa na poprawienie wydolności oraz wytrzymałości organizmu. Warto wybrać tabatę, jeżeli chcesz poprawić kondycję fizyczną, wytrzymałość mięśni, spalić zbędną tkankę tłuszczową, zwiększyć metabolizm, poprawić saturację, zbudować masę mięśniową, podnieść odporność czy po prostu dodać sobie energii i poprawić humor. Aby efekty tabaty były widoczne należy wykonywać ją systematycznie – najlepiej 2-3 razy w tygodniu.
reklama

Idąc Ci naprzeciw proponujemy świetny gotowy trening tabaty z Moniką Kołakowską. Będzie to dość intensywny trening, więc przygotuj wodę do picia, ręcznik oraz matę. Całość zajmuje 34 minuty i składa się z rozgrzewki, 6 serii treningu głównego oraz rozciągania na zakończenie.
reklama


Tabata na lepszą kondycję i zgrabną sylwetkę – intensywny trening! Reviewed by Sylwia on 19:37 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.