Prosty trening wzmacniający oraz modelujący mięśnie brzucha dla kobiet po 40 roku życia! (3 wideo)

Utrzymanie bądź osiągnięcie płaskiego brzucha staje się zdecydowanie trudniejsze wraz z wiekiem. Ma na to wpływ bardzo wiele czynników takich jak menopauza, brak równowagi hormonalnej, utrata masy mięśniowej, przyrost masy ciała w ciąży itp. 

reklama
Po przejściu tak poważnych zmian w ciele kobiety, odchudzanie czy utrata tkanki tłuszczowej może okazać się dość trudna pomimo regularnych ćwiczeń i zdrowej diety. Ale nie oznacza to, że już nie jesteś w stanie nić zrobić.

Prosty trening wzmacniający oraz modelujący mięśnie brzucha dla kobiet po 40 roku życia! (3 wideo)

Każda kobieta bez względu na wiek chciałaby cieszyć się szczupłą sylwetką z ładnie zarysowanym brzuchem. I może to mieć! Choć utrata tkanki tłuszczowej i budowanie mięśni u kobiet jest trudniejsze niż u mężczyzn, to nadal możliwe dzięki cierpliwości, systematycznym ćwiczeniom i odpowiedniemu odżywianiu.
reklama
Zobacz również: Najlepsze ćwiczenia dla kobiet po 40 roku życia (7 ćwiczeń)

Płaski brzuch to przede wszystkim odpowiednie odżywianie oraz ćwiczenia. Same skupienie się na ćwiczeniach na mięśnie brzucha nic nie da. Trzymanie się jednej formy treningu nie zapewni Ci płaskiego brzucha i wyrzeźbionych mięśni. Oprócz ukierunkowanych ćwiczeń na abs, bez wątpienia konieczne jest postawienie na treningi cardio czy HIIT. One pomogą podkręcić metabolizm i przyspieszyć spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej. Spaceruj, biegaj, pływaj, po prostu ruszaj się.

Zobacz również: Trening odchudzający z krzesłem – spalaj kalorie modeluj ciało!

Poniżej nie skupimy się jednak na ćwiczeniach cardio, ale na pracy mięśni brzucha. Proponujemy gotowe zestawy treningowe na brzuch, które możesz wykonać w domu.
reklama


Prosty trening wzmacniający oraz modelujący mięśnie brzucha dla kobiet po 40 roku życia! (3 wideo) Reviewed by Sylwia on 19:31 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.