Ćwiczenia Pilates Wyszczuplające i Modelujące UDA! [ćwiczenia]

Jeżeli Twoim głównym celem treningowym są smukłe i szczuplejsze uda, Pilates może być dokładnie tym, czego szukasz. Pilates należy do form ćwiczeń, które wykorzystają z kontrolowanych ruchów w celu poprawy elastyczności, siły oraz równowagi. Istnieje kilka ćwiczeń pilates, które ukierunkowane są na uda, dzięki czemu stają się one silniejsze i szczuplejsze.
reklama
Zanim wdrożysz lub przejdziesz na ćwiczenia pilates, musisz dokładnie określić swoje oczekiwania dotyczące tego, co możesz zrobić. Każdy ma inny typ ciała i niestety nie ma żadnego schematu ćwiczeń na świecie, które mogą zmienić naturalną budowę ciała na inną. Chodzi o to, że niektórzy ludzie mają tzw. “szczelinę” między udami, która wizualnie wyszczupla uda.
reklama
Nie ma żadnych korzyści zdrowotnych z jej posiadania i czasem bywa tak, że przy pewnym typie budowy ciała nie pojawia się ona. Ale to nie jest nic złego.

Przed rozpoczęciem treningów upewnij się, że jesteś rozciągnięta oraz mięśnie są dobrze rozgrzane. Stretching pomaga w zapobieganiu obrażeniom podczas ćwiczeń. Pamiętaj, że jeżeli w trakcie wykonywania danego ćwiczenia poczujesz ból o silnym natężeniu, zaprzestań wykonywanie ćwiczenia i odpocznij. Poniżej znajdziesz kilka ćwiczeń pilates wyszczuplających uda. Możesz wykonać od 1 do 3 serii, w zależności od kondycji.

źródło: http://vkool.com/

#1 Pilates side split - będziesz potrzebować małego ręcznik, szmatkę lub specjalny dysk do ćwiczeń. Stań ze stopami na szerokość bioder, pod prawą stopą umieść dysk lub ręcznik. Rozłóż ręce na boki. Przesuń prawą stopę w prawym kierunku (jak na zdjęciu). Opierając ciężar i siłę na lewej nodze, dociągnij prawą nogę tak, aby wrócić do pozycji początkowej. Wykonaj 15 powtórzeń na każdą stronę.

źródło: http://blog.naver.com/
#2 Pilates bridge - wykonując to ćwiczenie w pierwszej kolejności połóż się na podłodze na plecach, z rękoma ułożonymi wzdłuż tułowia, nogami złączonymi i ugiętymi w kolanach oraz stopami ułożonymi płasko na podłodze. Głowa leży na podłodze, twarzą skierowana ku górze. Z tak przyjętej pozycji wykonaj uniesienie bioder (pośladków) ku górze, spinając w tym samym czasie mięśnie brzucha oraz pośladków.

Staraj się unieść biodra najwyżej, jak jesteś w stanie, wytrzymaj 3-5 sekund i wróć do pozycji początkowej (opuść biodra). Wykonaj 15 powtórzeń.
reklama

Na następnej stronie znajdziesz trzy ćwiczenia na wyszczuplenie ud.

1 z 3Ćwiczenia Pilates Wyszczuplające i Modelujące UDA! [ćwiczenia] Reviewed by MotywacjaNonStop on 09:43 Rating: 5

1 komentarz:

Obsługiwane przez usługę Blogger.