5 ćwiczeń z pilatesu wyszczuplających uda

źródło: www.popsugar.com
reklama
#3 Outside leg raise -ćwiczenie to rozpocznij od położenia się na podłodze na lewym boku z lewą ręką, podpierającą głowę oraz lewą nogą lekko ugiętą w kolanie i ułożoną przed sobą. Prawa ręka zostaje umieszczona na prawym biodrze, natomiast prawa noga pozostaje wyprostowana ze stopą skierowaną palcami ku podłodze. Z tej pozycji wykonaj uniesienie prawej nogi w górę (do wysokości 45 stopni lub nieco wyżej), po czym opuść ją i powtórz ćwiczenie. Wykonaj 15 powtórzeń na każdą stronę.
źródło: http://helenasverden.com/
reklama
#4 Inside leg raise - ćwiczenie rozpocznij od ułożenia się na lewym boku na podłodze, podpierając się na lewym łokciu, ułożonym bezpośrednio pod lewym ramieniem i przedramieniem i dłonią skierowaną ku przodowi. Lewa noga pozostaje wyprostowana i ułożona na podłodze. Prawą ręka natomiast połóż przed sobą z dłonią ułożoną płasko na podłodze i skierowaną ku lewej ręce. Prawa noga ugięta w kolanie i ułożona ze stopą płasko leżącą na podłodze zostaje umieszczona równolegle
za lewą nogą (na wysokości kolana). Z tej pozycji wykonaj uniesienie lewej nogi w górę, po czym opuść ją i powtórz ćwiczenie. Wykonaj 15 powtórzeń na każdą stronę.

źródło: http://alltrendsmagazine.com

#5 Reverse leg raise - podczas wykonywania tego ćwiczenia przyjmij w pierwszej kolejności pozycję tzw. “na czworaka”. Ręce umieszczone powinny być bezpośrednio pod ramionami, natomiast kolana bezpośrednio pod biodrami. Plecy zachowaj proste (nie wypychaj, ani nie obniżaj za bardzo odcinka lędźwiowego). Z tak przyjętej pozycji wykonaj uniesienie lewej nogi ku górze (nie prostuj jej, powinna pozostać ugięta w kolanie ), po czym opuść ją i powtórz ćwiczenie. Podczas unoszenia nogi, staraj się nie przechylać bioder, powinny być stabilne i pozostać w jednej pozycji. Wykonaj 15 powtórzeń na każdą stronę.
reklama
Na następnej stronie przygotowałam dodatkowo kilka nagrań z treningami pilates na wyszczuplenie i wysmuklenie ud.5 ćwiczeń z pilatesu wyszczuplających uda Reviewed by MotywacjaNonStop on 11:58 Rating: 5

Brak komentarzy:

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.