Jak szybko schudnąć?

Najczęściej zadawane pytanie, jakie otrzymujemy i znajdujemy na formach internetowych to: jak mogę szybko schudnąć? Zaraz po nim bardzo wielu z Was pyta także o to, w jaki sposób szybko pozbyć się tkanki tłuszczowej z brzucha? W dzisiejszych czasach jesteśmy tak przyzwyczajeni do osiągania natychmiastowej satysfakcji i spełnienia, że niektórzy z nas nie zdają sobie sprawy, że redukcja masy ciała oraz utrzymanie go w dobrej formie jest procesem długofalowym, a nie czymś, co można dostać tu i teraz.

Szybka utrata zbędnych kilogramów to marzenie wielu osób odchudzających się.
reklama

Jednak, jak możesz zobaczyć, problemem bardzo szybkiej utraty wagi jest w efekcie końcowym przede wszystkim utrata dwóch najważniejszych rzeczy, których potrzebujesz, czyli mięśni i wody zamiast tłuszczu. Kiedy tracisz wodę, organizm przestaje prawidłowo funkcjonować. Utrata mięśni natomiast sprawia, że organizm traci zdolności do zapewnienia pełnych funkcji metabolicznych.


Tak więc, jeżeli próbujesz schudnąć szybko musisz pamiętać o zachowaniu ostrożności, aby nie stracić zbyt wiele wody i mięśni. Należy pamiętać, że wynik na naszej wadze powinien być dla nas ostatnim odpowiednikiem naszego wyglądu. Jeżeli starasz się pozbyć tłuszczu z brzucha i uwidocznić znajdujące się tam mięśnie, to konieczna jest nie tyle utrata masy ciała, a poziom posiadanej tkanki tłuszczowej.

Jeżeli będąc świadomym działania naszego organizmu i procesów związanych z odchudzaniem próbujesz schudnąć, jak najszybciej bez jakiegokolwiek uszkadzania metabolizmu, w pierwszej kolejności musisz określić realistyczne cele, dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb oraz własne możliwości. Musisz znać dokładna liczbę kalorii, jaką spalasz każdego dnia, jaką zaczniesz spalać wdrażając dodatkową aktywność fizyczną oraz jaki będzie zakładany deficyt kaloryczny, potrzebny do tego, aby ewentualnie schudnąć. Istnieje bardzo wiele narzędzi pomocnych w obliczeniu zapotrzebowania kalorycznego czy ilości spalanych kalorii. Możesz korzystać z płatnych opcji, ale także z bezpłatnych dostępnych na różnych stronach internetowych. Uwierz, jest tego mnóstwo.
reklama

Należy jednak zachować pewną ostrożność w korzystaniu z tego typu narzędzi, ponieważ opierają się one na ogólnych wyliczeniach - waga, wiek, wzrost. Aby być pewniejszym dobrze jest przyjąć nieco niższe wartości kalorii niż te sugerowane w kalkulatorach.

1 z 2Jak szybko schudnąć? Reviewed by MotywacjaNonStop on 18:11 Rating: 5

5 komentarzy:

 1. Dobra dieta, dużo ćwiczeń oraz odpowiedni czas regeneracji sprawi, że szybko zgubimy tkankę tłuszczową!
  Pozdrowionka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Najgorsze co można sobie zrobić to na siłę tracenie wody. Ćwiczenie w sauna ubranku - okej woda faktycznie spadnie, spadną też kilogramy na wadze, ale jak to się ma do gubienia tłuszczyku?

  OdpowiedzUsuń
 3. odchudzam sie chodzac co drugi dzien na silownie i cwiczac intensywnie, wspomagam tez swoja diete suplementem be slim 3

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak naprawdę można szybko schudnąć. Nawet bardzo szybko. Pytanie jak bardzo nam na tym zależy. Płacimy 5000 zł miesięcznie za trenera personalnego i dietetyka i chudniemy nawet 10 kg w miesiąc. Tylko kogo na to stać. Jeżeli nie stać nas na trenera personalnego 5 razy w tygodniu, to sami musimy wydobyć z siebie motywację oraz wiedzieć co i jak robić. Tylko w tym przypadku sami musimy poszukać informacji jak się odżywiać i jak ćwiczyć.

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj bardzo dobrze wiem co to znaczy mieć nadwagę, już nawet nie chodzi o wytykanie palcami a o własne samopoczucie. Zrzuciłem te kilogramy może nie szybko, ale stopniowo z miesiąca na miesiąc tak po 5 kilogramów. Na diecie cambridge(tej na której byłem) nie chudnie się szybko, ale skutecznie. Minął już jakiś czas, chyba około roku, efektu jojo nie mam, ale fakt faktem na diecie zmieniłem swoje nawyki żywieniowe - już nie jadam byle czego.

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.