Największe tajemnice fit ludzi, czyli jak być w formie przez długi czas

Chcesz uzyskać i utrzymać świetną formę przez długi czas i cieszyć się sprawnością fizyczną? Poznaj kilka sekretów ludzi, którym udało się wypracować i utrzymać rewelacyjny wygląd. Zapraszam Cię do przeczytania poniższych wskazówek, a następnie wydrukowania ich i przyklejenia w miejscu, w którym będziesz je widzieć każdego dnia.
reklama
Największe tajemnice fit ludzi, czyli jak być w formie przez długi czas
źródło: facebook.com

1. Miej przy sobie zawszę butelkę wody i pij często. Woda powinna być zawsze Twoim jedynym wyborem wśród napojów. Możesz ją urozmaicić dodając cytrynę, limonkę, ogórka zielonego lub kilka jagód, dzięki czemu ożywisz smak wody bez dodawania zbędnych kalorii
reklama
2. Ćwiczenia traktuj jako przyjemność, a nie obowiązek czy przymus. Myśl pozytywnie o zmianach, jakie czekają Cię, dzięki regularnym ćwiczeniom.Zamiast obsesyjnie zastanawiać się co zjesz podczas następnego posiłku, zaplanuj co będziesz trenować kolejnego dnia.

3. Jedz dobrze zbilansowane posiłki i pamiętaj, że nadmiar kalorii przyczynia się do nadwagi. Bez względu na to, co wypisują w internecie czy jaki jest aktualny trend żywieniowy, dodatkowe kalorie zawsze będą oznaczały dodatkowe kilogramy.

4. Ogranicz kofeinę i żyć palenie papierosów (jeżeli palisz).

5. Skup się na krótkoterminowych celach fitness, których głównym założeniem będą systematyczne ćwiczenia.

6. Trzymaj się dziennego planu odżywiania. Obserwuj i analizuj za każdym razem to, co zjadasz - może to być garść orzechów w biegu do pracy lub połowa kanapki Twojego dziecka. Myśl o każdej przekąsce między posiłkami.

7. Ciesz się “niezdrowym” ulubionym smakołykiem sporadycznie np. raz w tygodniu. Dzięki temu łatwiej będzie Ci się trzymać zdrowych nawyków żywieniowych w ciągu tygodnia.

8. Ciesz się zdrowiem z innymi. Przyciągnij do swojego zdrowego stylu życia partnera czy przyjaciół. Otaczanie się ludźmi z podobnymi pasjami ułatwia wytrwanie w swoich postanowieniach. Jedni napędzają drugich.

9. Unikaj monotonii poprzez podejmowanie nowych form ćwiczeń lub za pomocą rzeczy, które utrzymują motywację jak na przykład nowe buty do biegania. Każdy z nas z chęcią wypróbowałby nowy nabytek.

10. Zapisz się do magazynów fitness, dzięki którym utrzymasz większą koncentrację na zdrowiu jako ogólnym sposobie życie. Nie chodzi o kupowanie sterty gazet fitnessowych. Odwiedzaj blogi o tematyce zdrowego trybu życia (np. taki jak ten :) )

11. Zainwestuj w odpowiednie narzędzia treningowe, w tym dobre buty i ulubioną muzykę.

12. Upewnij się, że Twój program treningowy zakłada odpowiednią ilość dni ćwiczeniowych. Jeżeli masz ich mniej postaraj się dołożyć inną formę ruchu np. spacer

13. Nie porównuj obsesyjnie swojego ciała do innych. Kochaj siebie takim jakim jesteś i pracuj nad osiągnięciem wyznaczonego celu - krok po kroku dąż do tego, czego oczekujesz.

14. Jeżeli Twoja diet jest niezrównoważona rozważ dodanie multiwitamin do swojej diety.

15. Pracuj tak, aby dążyć do podnoszenia poziomu intensywności treningów. To one pomogą Ci w szybszym osiągnięciu celów.

16. Utwórz harmonogram ćwiczeń na minimum dzień przed. Nie pozostawiaj ćwiczeń przypadkowi lub “jak znajdę czas”.
reklama
17. Mierz swój sukces według poziomu energii, wysmuklenia ciała, sprawności fizycznej czy elastyczności zamiast własnej wagi.

18. Trzymaj się dziennego planu spożywanych kalorii. Pamiętaj, że nie ważne jak dużo i ciężko ćwiczysz, jeżeli spożywasz zbyt wiele kalorii. Nigdy nie patrz na mięśnie, które znajdują się pod tkanką tłuszczową.

19. Zadbaj o odpowiednią ilość snu, aby mięśnie mogły odpocząć i zregenerować się.

20. Ogranicz spożycie alkoholu do specjalnych okazji.


Największe tajemnice fit ludzi, czyli jak być w formie przez długi czas Reviewed by MotywacjaNonStop on 18:34 Rating: 5

2 komentarze:

  1. stosując się do większości tych rad można już osiągnąć dużo...nie trzeba wcale do wszystkich

    OdpowiedzUsuń
  2. Z pewnością Marku masz rację, że jest tutaj dużo wiedzy zawartej która pozwala na osiągnięcie sukcesu... Ja jednak zawsze miałem problem z motywacją, do czasu aż trafiłem na trening jaki przeprowadzał Artur Ciepluch i stwierdzam, że dużo łatwiej jest ćwiczyć pod okiem trenera. Jak ktoś ma na takie rozwiązanie pieniądze to serdecznie polecam :)

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.