Dlaczego moje tętno pozostaje wysokie po skończonym treningu? Czy to jest bezpieczne?

Jakie powinno być prawidłowe tętno? Czy wysokie tętno po skończonym treningu jest normalne?

Po intensywnym treningu cardio zauważyłeś, że Twoje tętno wzrasta bardzo wysoko i nie powraca do normy przez co najmniej godzinę? Zaczynasz się zastanawiać, czy to tak ma być i czy to jest dla Ciebie bezpieczne? Bez obaw….
reklama
Po pierwsze, nie jest to niebezpieczna sytuacja i Twoje ciało w łatwością poradzi sobie z tym stanem. Jeżeli zamartwia Cię to lub czujesz się z tym niekomfortowo za moment przedstawię Ci kilka przyczyn, które mogą być za to odpowiedzialne. Być może poniższe wyjaśnienia zainspirują Cię do wypracowania lepszych i szybszych wyników treningowych.

Zobacz 14 i 30- dniowe plany treningowe

źródło: http://hospitalgalvez.com/es/actualidad/61-si-tengo-una-cardiopatia-que-deportes-son-beneficiosos-y-cuales-no

Głównym powodem tego, że tętno nie spada i utrzymuje się na wysokim poziomie jest wykonywanie intensywnego treningu, po którym organizm ma problem z schłodzeniem ciała.
Najprostszym rozwiązaniem jest wtedy wypróbowanie łagodniejszego treningu, jednak w tej sytuacji trzeba liczyć się z wolniejszymi wynikami. Aby nie doprowadzić do tego i pozostać w formie proponuję wprowadzić kilka poniższych wskazówek.

#1 wydłuż stretching po treningu - Twoje ciało będzie ochładzać się po treningu samodzielnie, jednak jeżeli chcesz wspomóc tą czynności postaw na dłuższe rozciąganie, czyli tzw. cool down po treningu. Po ćwiczeniach należy zrobić wszystko co konieczne, aby zregenerować organizm. Cool down potrzebne jest przede wszystkim po to, aby spowolnić tętno i rozciągnąć włókna mięśniowe, które skurczyły się w trakcie treningu.
reklama

Działanie to zwiększa zdolność organizmu do regeneracji w sposób naturalny.

1 z 3


Dlaczego moje tętno pozostaje wysokie po skończonym treningu? Czy to jest bezpieczne? Reviewed by MotywacjaNonStop on 11:40 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.