Czy bary sałatkowe są zdrowe? Podstawowe błędy, jakie popełniasz przy wyborze sałatki.

Możesz odetchnąć dziś z ulgą, ponieważ mam zamiar zaoszczędzić Ci wykładu na temat niepraktycznych zasad o tym, o powinno lub nie powinno się jeść w barze sałatkowym. Zamiast tego podpowiem Ci, jak udoskonalić własne nawyki podczas dokonywania wyboru.
reklama
Nie musisz się martwić, że nie znajdziesz etykiet z dokładnie omówioną tabelką składników i wartości odżywczych. Poniżej znajdziesz kilka porad, które podpowiedzą Ci, jak jeść, ab zachować swoją dietę w ryzach.

źródło: http://www.ecenglish.com/en/social/blog/montreal/2014/05/14/healthy-lunch-day-at-ec-montreal

Błąd 1 - nie zdajesz sobie sprawy, że sałatka nie jest “bezkaloryczna” - nie musisz lecieć po sałatę lodową i zapychać się nią po brzegi, sięgaj po sałatę rzymską, kapustę włoską lub szpinak. Jednak złe skomponowana sałatka możesz w łatwy sposób zniszczyć to, co nazywamy zdrowym posiłkiem.
Dodatkowe kalorie pochodzące np. z tartego sera, makaronu czy sezamu nie spowodują, że od razu przytyjesz 10kg, jednak tylko wtedy kiedy uświadomisz sobie ich kaloryczność w stosunku do warzyw czy owoców.

Błąd 2 - jesz za dużo “dobrego” tłuszczu - oczywiście tłuszcze są nam niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Jednonienasycone oraz wielonienasycone znajdujące się w łososiu, jajkach, oliwie z oliwek, awokado czy orzechach pozytywnie wpływają na nasz organizm, pomagając walce z chorobami czy regulując poziom cholesterolu.
reklama
Należy jednak pamiętać, że jeden gram tłuszczu zawiera prawie dwa razy więcej kalorii niż jeden gram węglowodanów czy białka. Nie unikaj jednak tłuszczu w całości. Stosując regułę kciuka zapewnisz sobie odpowiednią ilość tłuszczu bez przekraczania zalecanej dawki. Ogólnie rzecz biorąc do sałatki ilość tłuszczu odpowiadająca dwóm kciukom jest wystarczająca.
1 z 2


Czy bary sałatkowe są zdrowe? Podstawowe błędy, jakie popełniasz przy wyborze sałatki. Reviewed by MotywacjaNonStop on 20:44 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.