Czy bary sałatkowe są zdrowe? cz. 2

źródło: https://www.pinterest.com/pin/380906080954613447/

Błąd 3 - jednokolorowy talerz - nie musisz mieć na talerzu całej palety kolorów, ale połączenie produktów czerwonych, pomarańczowych, żółtych i zielonych urozmaici Twoją dietę i dostarczy wiele niezbędnych składników odżywczych w jednym posiłku. Ciemniejszy kolor warzyw tj. brokuły, szpinak, papryka, marchewka zawierają najwięcej wartości odżywczych i dlatego powinno się po nie sięgać podczas zakupów.

Błąd 4 - unikasz węglowodanów - nie odwracaj się plecami do węglowodanów, bojąc się, że one tuczą. W rezultacie one wcale nie tuczą! Jeżeli ciężko pracujesz lub trenujesz węglowodany powinny być Twoim podstawowym źródłem energii. Masa ciała może wzrosnąć po posiłku bogatym w węglowodany, ponieważ często powodują one czasowe zatrzymanie wody w organizmie.

Błąd 5 - sięgasz po zbyt dużo dressingów - komponując sałatkę dobierasz starannie składniki, po czym na koniec sabotujesz się ogromną ilością dressingu. Przeciętnie trzy łyżki sosu zawierają 200 kalorii, a podejrzewam,że na trzech rzadko kto się zatrzymuje.
reklama
W rezultacie patrząc na całość taką sałatkę możesz przyrównać do kawałka pizzy. Podejdź z głową do sosów, dzięki czemu nie zaprzepaścisz diety.
2 z 2


Czy bary sałatkowe są zdrowe? cz. 2 Reviewed by MotywacjaNonStop on 20:44 Rating: 5

4 komentarze:

  1. zgadza sie, tak samo ludzie mysla ze ziemniaki tlucza a nie zdaja sobie sprawy ze to sosy... ehh :))

    OdpowiedzUsuń
  2. Chyba mój najczęstszy błąd to właśnie wybór sosów :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Jedni mówią, że węglowodany tuczą i lepiej przekroczyć limit tłuszczu niż węglów. Inni, że to tłuszcze tuczą i lepiej ich unikać a jeść węglowodany,zgłupieć można serio

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. by ludzki organizm wytworzył tłuszcz ( oponke na brzuszku ) potrzebny jest wyrzut insuliny, a insulina produkowana jest gdy do organizmu trafiają weglowodany. kulturyści robia redukcję przed zawodami na diecie tłuszczowej - niech wam to da do myślenia. posiłki tłuszczowe sprawiają, że uczucie sytosci utrzymuje się przez wiele godzin, przez to, ze nie ma wahania poziomu cukru we krwi, przez co w ciągu dnia sumarycznie zjadamy mniej kcal niz na weglowoadanach. Spróbujcie się najeść węglowodanami... np bułeczką z nutellą, makaronem itp :P po godzinie głód wraca niezaleznie od tego ile tego zjesz, więc caly czas towarzyszy uczucie głodu. polecam dietę tłuszczową ( węgle tylko z warzyw ) - sam stosuje ją od niedawna, jednak znacznie poprawił się poziom mojej energii, znikneły napady sennosci po posiłkach oraz brzuszek zaczał spadac w tempie jakiego jeszcze nie widziałem. węgle są do du#y :P

      Usuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.