Skuteczne Ćwiczenia Wysmuklające i KształtująceTalię! [8 ćwiczeń]

Sekretem szczupłej talii jest nie tylko racjonalna dieta, ale odpowiedni rodzaj ćwiczeń, które należy wykonywać. Prawdą jest, że dzięki kontrolowaniu swojej diety możesz stracić tłuszcz oraz kilka centymetrów z brzucha. Jednak, jeżeli zależy Ci na szczupłej i zarysowanej talii koniecznie musisz połączyć prawidłowe odżywianie z konkretnymi ćwiczeniami.
reklama
W drodze do wąskiej talii nie wystarczającym jest godzinna jazda na rowerze stacjonarnym czy długie, powolne wykonywanie cardio. Robienie brzuszków “do upadłego” także nie sprawdzi się tu. A więc co robić? Zacznę od początku, czyli od - do znudzenia wałkowanej - diety.Musisz przygotować się na zmianę sposobu odżywiania na zdrowy, pozbawiony niekorzystnych dla Ciebie tłuszczów i węglowodanów. Mniejsza talia wymaga od Ciebie niestety utraty masy ciała (jeżeli masz nadwagę), której nie uzyskasz samymi ćwiczeniami. Przestrzeganie zdrowej diety z mniejszą liczbą kalorii jest warunkiem koniecznym, aby zobaczyć efekty w postaci wąskiej talii. Będzie to wymagało ogromnej dyscypliny i determinacji. 

Dzień zacznij od zdrowego śniadania np. owsianki, które przyspieszy Twój metabolizm i pozwoli spalić więcej kalorii w ciągu dnia. Dzięki pożywnemu posiłkowi z rana dłużej będziesz czuć się najedzona i unikniesz podjadania między posiłkami. Jeżeli chodzi o same posiłki to oczywiście zasada: “jedz mniej, ale częściej” jest podstawą (5-6 małych posiłków co 2-3h). Wielu dietetyków uważa, że podczas odchudzania należy unikać wszelkich tłuszczów.
W rzeczywistości jedzenie odpowiedniej ilości zdrowych tłuszczów jest niezbędne i co najważniejsze pomocne w procesie utraty wagi. Dodatkowo spożywanie jednonienasyconych tłuszczów tj. awokado, orzechy, soja, może zapobiegać gromadzeniu się tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha. Należy pamiętać, że 25-30% dziennego spożycia kalorii powinno pochodzić właśnie z tłuszczów.
Kolejnym elementem, na jaki musisz zwrócić uwagę jest dostarczenie większej ilości błonnika. Produkty spożywcze bogate w błonnik są niezbędne w każdej diecie. Pomagają oczyszczać nasze jelita, co
reklama

minimalizuje wzdęcia i zatory oraz powodują dłuższe uczucie sytości, co eliminuje podjadanie. Rozpuszczalny błonnik dodatkowo obniża poziom insuliny, co prowadzi do spalania tłuszczu z brzucha. O unikaniu żywności przetworzonej nie muszę wspominać. Nawet jeżeli starannie monitorujesz wielkość porcji i regularnie ćwiczysz, utrata masy ciała może być znacznie osłabiona przezspożywanie przetworzonej żywności. To dlatego, że zawiera ona w dużej mierze wysoką zawartość cukru czy soli.

1 z 3


Skuteczne Ćwiczenia Wysmuklające i KształtująceTalię! [8 ćwiczeń] Reviewed by MotywacjaNonStop on 15:56 Rating: 5

1 komentarz:

  1. Akurat to czy ktoś posiada wcięcie w talii zależy od budowy ciała, a dokładnie od kształtu żeber więc niestety ćwiczeniami czy dietą nie możemy zbyt wiele zdziałać ;)

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.