Ile Potrzebujesz Białka, Aby Wymodelować Ciało?

Zacznijmy od tego co to jest BIAŁKO. W dużym skrócie białko składa się z aminokwasów, podstawowych cegiełek organizmu. Mięśnie, kości, skóra, narządy wewnętrzne czy enzymy są w większości złożone właśnie z białek. Białko reguluje dodatkowo płyny oraz poziom ph w organizmie.
reklama
Dla najlepszego funkcjonowania Twojego organizmu konieczne jest posiadanie 20 różnych aminokwasów, gdzie 11 z nich Twój organizm jest w stanie wytworzyć sam. Pozostałe 9 zwanych jako kluczowych należy dostarczyć z pożywienia. Każde białko zawierające wszystkie 9 brakujących komponentów, aminokwasów w odpowiedniej ilości nazywa się „białkiem kompletnym”. Białka kompletne są ważne, ponieważ aminokwasy koordynują pracę całego organizmu z innymi składnikami odżywczymi. Jeżeli w Twoim organizmie zabraknie jednego z wymaganych aminokwasów może to spowodować obniżenie pracy organizmu i nie wykonywanie „zadań” przez niego na optymalnym poziomie.Jak mogę sprawdzić czy moja dieta zawiera wszystkie 9 niezbędnych aminokwasów?

Odpowiedź mimo wszystko jest niezwykle prosta, jednak może nie spodobać się niektórym. Otóż to, najprostszym sposobem na to, aby dieta dostarczała pozostałych aminokwasów jest spożywanie produkty pochodzenia zwierzęcego. Podobnie jak my, zwierzęta zbudowane są z białek i co istotne z tych kluczowych dla nas. Na szczęście jest także dobra wiadomość dla tych, którzy nie spożywają mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego. Brakujące aminokwasy białka możesz znaleźć także w
reklama
produktach roślinnych tj. soja, rośliny strączkowe, zboża. Klasycznym produktem jest ryż oraz fasola. Oczywiście istnieje także alternatywa w postaci jaj i nabiału.

1 z 4


Ile Potrzebujesz Białka, Aby Wymodelować Ciało? Reviewed by MotywacjaNonStop on 00:00 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.