Dlaczego przybieramy na wadze, kiedy zaczynamy trenować?

Nasze zainteresowanie ćwiczeniami w większości przypadków pojawia w momencie, kiedy chcemy zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Niestety mały odsetek ludzi trenuje jedynie dla własnej przyjemności i zdrowia. Nie mniej jednak, gdy zaczynacie trenować spodziewacie się ogromnych spadków wagi, które oczywiście będą przy systematycznych ćwiczeniach i odpowiedniej diecie. Czasami zdarza się, że po miesiącu ćwiczeń wchodzicie na wagę, a tam 2 kg do góry zamiast w dół. Dlaczego?
reklama
Po dłuższej przerwie niekorzystania z pewnych grup mięśni, które podczas ćwiczeń zaczynają pracować, dochodzi do ich mikrouszkodzeń lub „zapalenia”. W krótkim wyjaśnieniu - to nie tłuszcz zgromadził się w naszym organizmie tylko woda, której zadaniem jest złagodzenie stany zapalnego.

źródło: www.morganalexisfitness.com


Najbardziej prawdopodobną przyczyną będzie wspomniane zapalenie. Nagłe ćwiczenia po okresie „zastoju” powodują małe pęknięcia włókien mięśniowych nazywanych mikro-urazami. Dlatego właśnie odczuwacie ból po treningu. Jest to stan przejściowy i zwykle mija po kilku dniach; organizm leczy powstałe urazy sprawiając, że włókna mięśniowe stają się mocniejsze i wytrzymalsze niż były pierwotnie. W ten sposób stajecie się silniejsi i sprawniejsi. Etap ten jest częścią procesu zwanego adaptacją. Aby dokonać napraw, organizm wykonuje standardowy proces leczenia, uwalniając różne substancje ogólnie zwane jako mediatory stanów
reklama
zapalnych zaognionych obszarów i przeprowadza selekcję, dostarczając białych krwinek i otwierając naczynia krwionośne w celu usunięcia zanieczyszczeń i toksyn. Zgromadzony nadmiar płynów może przez to odbić się na Waszej wadze. Kiedy stan zapalny zostanie usunięty nadmiar płyny także zniknie, a waga się unormuje.

1 z 2


Dlaczego przybieramy na wadze, kiedy zaczynamy trenować? Reviewed by MotywacjaNonStop on 09:00 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.