Twoja skóra piękna cały rok

Pamiętaj o witaminie C - jedz owoce cytrusowe każdego dnia. Twój organizm nie jest w stanie samodzielnie wytworzyć i przechowywać witaminy C, dlatego bardzo ważne jest uzupełnianie jej zapasó w ciągu dnia w celu uzyskania optymalnych korzyści. Witamina C działa odmładzająco na skórę, pobudzając jej komórki do pracy oraz jednocześnie oczyszcza organizm z toksyn, które mogą powodować starzenie się skóry. (tutaj znajdziesz więcej produktów bogatych w witaminę C ) Najwięcej witaminy C znajdziesz w pomarańczach, cytrynach, limonce oraz grejpfrutach, ale także np. w czerwonej papryce.
reklama
Pij zieloną herbatę - zawiera najwięcej ze wszystkich herbat przeciwutleniaczy EGCG (Galusan epigallokatechiny). Ten związek chemiczny walczy z substancjami zapalnymi w skórze, które wywołują trądzik i powodują starzenie się skóry wywołane opalaniem.
Na dodatek zielona herbata zawiera L-teaninę, czyli aminokwas, który zmniejsza przepływ kortyzolu, pomagający utrzymać włókna kolagenowe w nienaruszonym stanie.

Zadbaj o omega-3 w diecie - kwasy tłuszczowe omega-3 działają niezwykle kompleksowo na ogólny stan naszego zdrowia, w tym także na skórę. Omega-3 zwalcza stany zapalne skóry, przede wszystkim te trądzikowe oraz chroni przed oparzeniami słonecznymi. Najwięcej tego składnika znajduje się w rybach, więc łosoś, tuńczyk, pstrąg, sardynki, makrela, śledź oraz wszelkie skorupiaki powinny znaleźć się w Twojej diecie bezwzględnie. Niestety
reklama
z obawy przed występowaniem wysokiego poziomu rtęci w niektórych rybach zaleca się ograniczenie ich spożywania do dwóch posiłków tygodniowo.

2 z 2


Twoja skóra piękna cały rok Reviewed by MotywacjaNonStop on 17:51 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.