Przyczyny wzdęć. Sposoby na ich wyeliminowanie

#2 tłuste potrawy - tłuste potrawy smażone tj. frytki, kotlety czy hamburgery zdecydowanie nie należą do tych korzystnych dla ciebie.Tłuszcze trawią się znacznie wolniej, przez co im dłużej znajdują się w jelicie cienkim, tym więcej gazów mogą produkować. Im więcej gazów, tym bardziej napompowane stają się jelita i tym samym brzuch.
reklama
#3 bezcukrowe produkty i napoje - wszelkie słodziki “bez kalorii” nie są sprzymierzeńcem płaskiego brzucha. Nadmierne ilości tych produktów mogą powodować wzdęcia. Zawierają mnóstwo sztucznych, chemicznych składników niekorzystnych dla naszego zdrowia i układu pokarmowego. Słodziki znajdują się w wielu produktach tj.ciastka, słodycze, pasta do zębów czy płyny do ust oraz przede wszystkim w napojach gazowanych.

#4 za duża ilość soli - dobowe zapotrzebowanie na sód wynosi 1500 miligramów. Ludzie niestety spożywają średnio około 3400 miligramów, czyli zdecydowanie za dużo. Jednym z podstawowych efektów ubocznych nadmiernego spożywania soli oraz diet bogatych w sól są wzdęcia. Duża ilość soli powoduje zatrzymanie wody w organizmie, przez co możesz czuć się napompowana jak ludzik Michelin.

#5 guma do żucia - żując gumę połykasz znacznie więcej powietrza niż podczas normalnego spożywania posiłków. To powietrze uwięzione w żołądku i jelicie cienkim powoduje jego nabrzmienie.

#6 zaparcia - największym czynnikiem, przyczyniającym się do występowania wzdęć są zaparcia. Nieprawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego powoduje zatrzymywanie gazów z “fermentującej” żywności.
reklama


Co jeść, aby uniknąć lub wyeliminować wzdęcia?

Niektóre produkty mogą rzeczywiście pomóc zapobiegać i zwalczać wzdęcia. Spróbuj dodać poniższe produkty do swojej diety i pożegnaj wzdęcia oraz bóle brzucha.

#1 woda - jest doskonałym elementem “odwzdymiajacym”, ponieważ odgrywa istotną rolę przesuwaniu jedzenia z układu pokarmowego do trawiennego. Picie niewystarczającej ilości wody (6-8 szklanek dziennie) powoduje, że organizm zaczyna zatrzymywać wodę, powodując tym samym wzdęcia

#2 probiotyki - jelita są wypełnione bakteriami, które pomagają trawić jedzenie. Probiotyki to mikroorganizmy, które wspierają prawidłowe trawienie w jelitach i przyczyniają się do mniejszego nagromadzenia gazów

#3 pietruszka - ten zielony bukiecik to ludowy sposób na wzdęcia oraz łagodny środek moczopędny

#4 szparagi - warzywo to zawiera kluczowy składnik odżywczy nazywany asparagina, który wykazuje działanie moczopędne

#5 mięta pieprzowa, rumianek, herbata imbirowa - jeżeli znudzi Ci się zwykła woda i będziesz mieć ochotę na coś ciepłego do wypicia, herbata z mięty, rumianku lub imbiru będą idealne. Herbatki te wspomagają pracę układu trawiennego oraz zapobiegają gromadzeniu się gazów, wzdęciom i dyskomfortu jelitowego.

Herbaty te mogą mieć korzystny wpływ na łagodzenie dokuczliwych objawów przewodu pokarmowego tj. nudności, niestrawność czy omawiane wzdęcia.
reklama

Zatem, zanim rozpoczniesz dodawanie większej ilości brzuszków lub serii treningowych, przeanalizuj swoją dietę, codzienne nawyki oraz w razie potrzeby skonsultuj z lekarzem.

2 z 2


Przyczyny wzdęć. Sposoby na ich wyeliminowanie Reviewed by MotywacjaNonStop on 16:48 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.