Nawodnienie organizmu w okresie jesienno-zimowym

Jak zadbać o prawidłowe nawodnienie w okresie zimowym?

reklama
1. wybieraj odpowiednią odzież - dobór odzieży ma ogromne znaczenie, jeżeli chodzi o redukcję potu. Ciężkie kurtki, kalesony, rajstopy, grube swetry oraz inna ciepła odzież pomagają zachować ciepło naszego ciała, jednak stanowią jeden z czynników, który sprawia, że praca organizmu staje się cięższa średnio o 10-40%. Więcej potu oznacza utratę większej ilości płynów. Warto postawić na odzież termiczną, która utrzymuje ciepło bez konieczności nakładania na siebie wielu warstw ubrań

2. jedz warzywa i owoce bogate w wodę - nie tylko woda człowiek żyje; możesz dostarczyć wodę do organizmu, dzięki spożywaniu świeżych owoców i warzyw. Wybieraj produkty składające się z dużej ilości wody tj. arbuzy, melony, pomarańcze, jabłka, sałata, ogórek zielony itp.

3. noś ze sobą butelkę wody - większość z nas wie, że należy pić wodę przed, w trakcie i po treningu, jednak często zapominamy o piciu wody podczas reszty dnia. Picie wody zapobiega odwodnieniu w największym stopniu i jest głównym sposobem walki z tym. Nie rezygnuj z noszenia butelki wody ze sobą w torebce czy plecaku tylko dlatego, że jest chłodniej. Mając ją ze sobą zauważysz, że chcąc nie chcą sięgniesz po nią nie raz w ciągu dnia.

4. postaw na ciepłe napoje - butelka wody w biegu będzie świetnym rozwiązaniem, jednak w chłodne dni, kiedy siedzisz w domu lub biurze ciepła herbata bądź inne gorące napoje będą idealna. Nie dość, że ogrzejesz się, to na dodatek uzupełnisz porcję dziennego zapotrzebowania na płyny. Pamiętaj, aby przygotowywać herbatę oraz inne napary z wody źródlanej lub wody filtrowanej.
2 z 2


Nawodnienie organizmu w okresie jesienno-zimowym Reviewed by MotywacjaNonStop on 11:03 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.