Jakie ćwiczenia są lepsze podczas odchudzania - trening siłowy?

#4 Shoulder Press

- siłownia - sprzęt: shoulder press; usiądź na maszynie do ćwiczeń, ułóż łokcie na wysokości barków, plecy proste. Złap rączki treningowe i wykonaj uniesienie ich w górę, prostując ręce w łokciach. Podczas ćwiczenia staraj się angażować dodatkowo mięśnie brzucha.

źródło: http://bodybuilding-wizard.com/machine-shoulder-press/
reklama

- dom - standing shoulder press - weź parę ciężarków z odpowiednim ciężarem dla siebie. Stań prosto z ciężarkami w obu rękach i nogami ustawionymi na szerokość bioder. Unieść następnie ręce w górę, jednak tak, aby ciężarki znalazły się na wysokości barków (ręce w tym czasie są ugięte w łokciach i utrzymywane w okolicy klatki piersiowej). Z tej pozycji wykonaj pełne uniesienie rąk z ciężarkami ku górze, prostując ręce w łokciach, po czym opuść je i powtórz. Podczas ćwiczenia zachowaj proste plecy, napięty brzuch i przede wszystkim nie pochylaj się ani w przód, ani tył.

źródło: http://www.leanitup.com/wotm-012013-the-new-year-new-you-in-2013-workout-split/weddbshoulderpress/

reklama
#5 Leg Press

- siłownia - sprzęt: seated leg press; rozpocznij od regulacji fotela, dopasowując go do siebie. Usiądź ze stopami ułożonymi na szerokość bioder na podeście, dłonie umieść na uchwytach do podtrzymywania. Wyprostuj nogi, jednak delikatnie uginając je w kolanach. Z tej pozycji opuść podest, po czym odepchnij go od siebie i powtórz.

źródło: http://www.pumphousefitness.com/

- dom - przysiady (squats); ćwiczenie to jest uważane za jedno z najlepszych modelujących i spalających tkankę tłuszczową. Z pozycji prostej, z nogami ustawionymi na szerokość bioder wykonaj obniżenie ciała, uginając kolana do kąta 90 stopni. Pamiętaj o zachowaniu prostych pleców oraz nieprzekraczaniu kolanami linii palców stóp.

źródło: http://qsota.com/how-to-squat/

#6 Seated Leg Curl

- siłownia - sprzęt: seated leg curl; rozpocznij od regulacji fotela, dostosowując go do siebie. Usiądź, umieszczając kolana za jednym “zagłówkiem” i opierając pięty na drugim poniższym. Z tej pozycji wyprostuj kolana, spinając mięśnie.

źródło: http://www.oxygenmag.com/article/hammer-legs-11210

- dom - standing hamstring curl; postawa i równowaga są niezwykle ważne w tym ćwiczeniu. Stojąc prosto, umieść ręce na biodrach. Prawa nogę ugnij w kolanie, kierując ją ku tyłowi. Im wolniej będziesz wykonywać to ćwiczenie, tym więcej spalisz kalorii.

źródło: http://www.bodylastics.com/pages/standing-hamstrings-curl

reklama
Należy na koniec zaznaczyć, że w zależności od firmy produkującej sprzęt sportowy, może on się nieco różnić. Jednak w efekcie końcowym dają i tak ten sam efekt. Pamiętaj, że trening z powyższymi ćwiczeniami powinien być poprzedzony 20 minutowym cardio. Dzięki temu organizm będzie w stanie spalić więcej kalorii oraz wzmocnić się. Ćwiczenia wykonywane 2-3 razy w tygodniu pomogą przynieść założony cel. Między ćwiczeniami należy zrobić 30 sekundową przerwę.
2 z 2


Jakie ćwiczenia są lepsze podczas odchudzania - trening siłowy? Reviewed by MotywacjaNonStop on 11:54 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.