Speed Cardio – MAX spalania kalorii i modelowanie ciała!

Budowanie sprawnego ciała jest w zasadzie bardzo proste – zaczynasz ćwiczyć i jest. Jednak wśród osób trenujących na siłowni, czy w domu istnieje podział na tych lubiących dynamiczne zajęcia oraz tych ćwiczących wolno i na spokojnie. 

reklama
Jedno i drugie podejście jest dobre, jednak jeżeli chcesz działać ogólnorozwojowo, konieczne jest połączenie obu.

Speed Cardio – MAX spalania kalorii i modelowanie ciała

Oba rodzaje ćwiczeń mają udowodnione korzyści. Wykonywanie tylko jednego rodzaju ćwiczeń powoduje pewnego rodzaju przyzwyczajenie organizmu oraz działanie na systemie tlenowym bądź beztlenowym. Oparcie planu treningowego tylko na jednym rodzaju ćwiczeń powoduje stratę dla ciała - jego zdrowia, kondycji, wytrzymałości, a także osiąganych postępów. Ciało potrzebuje wyzwań, jeżeli na być silne i sprawne przez długi czas. Wprowadź do swojego planu treningi zarówno cardio i HIIT oraz trening siłowe.
reklama

Zatem tym razem proponujemy poniżej wyzwanie dla ciała maksymalnie podkręcające spalanie kalorii oraz poprawiające twoją szybkość i wytrzymałość. Nie będzie lekko. Daj z siebie jak najwięcej i nie odpuszczaj. Poniższy zestaw ćwiczeń ma za zadanie nakręcić metabolizm na sto procent. Gotowy trening wykonaj w 3 seriach i w zależności od poziomu zaawansowania ćwicz w jednej z 3 opcji: 30 sekund pracy na 10sekund odpoczynku (osoby początkujące), 40 sekund pracy na 10 sekund odpoczynku (osoby średniozaawansowane), 50 sekund pracy na 10 sekund przerwy (osoby zaawansowane). Przerwa między serami to 1-2 minuty.

1. Fourquare drill

Stań prosto z nogami ustawionymi na szerokość bioder oraz rękoma ułożonymi na wysokości klatki piersiowej. Z tej pozycji wykonaj szybkie małe kroki stopami w opcji : kroki w przód + powrót do środka + stopy na boki + powrót do środka + kroki w tył + powrót do środka. Ćwiczenie wykonaj w tempie, najszybciej jak jesteś w stanie. Powtórz.
reklama

2. Squat with back kicks

Stań prosto z nogami ustawionymi na szerokość bioder oraz dłoniami złączonymi przed sobą. Wykonaj przysiad - pamiętając o prostych plecach, napiętym brzuchu i kolanach niewychodzących poza linię palców stóp – zakończony uniesieniem prawej nogi w bok, kopnięciem w bok. Wykonaj całość powtórzeń najpierw na prawą nogę, następnie na lewą.

3. Jump rope

Stań prosto z nogami ustawionymi na szerokość bioder oraz łokciami blisko tułowia tak, jakby trzymana była w dłoniach skakanka. Z tej pozycji wykonaj podskoki z nogi na nogę lub obunóż z jednoczesnym robieniem małych kółek rękoma. Zachowaj proste plecy oraz napięty brzuch, nogi lekko ugięte w kolanach podczas podskoków.


4. Climbers tapPrzyjmij pozycję klasycznej deski. Ręce i nogi wyprostowane, tułów ułożony w linii prostej. Z tej pozycji zegnij prawe kolano i przyciągnij do klatki piersiowej z jednoczesnym dotknięciem lewą ręka prawej stopy, wróć prawym kolanem do pozycji początkowej, odstaw lewą rękę do podporu. Następnie zegnij lewe kolano i także przyciągnij je do klatki piersiowej z jednoczesnym dotknięciem prawą ręką lewej stopy. Ćwiczenie wykonuj naprzemiennie. Brzuch i pośladki napięte, ciało stabilne. Powtórz.


5. Quick feet

Stań prosto z nogami ustawionymi na szerokość bioder oraz rękoma ułożonymi na wysokości klatki piersiowej. Nogi lekko ugięte w kolanach, tułów lekko pochylony w przód. Brzuch napięty, plecy proste. Z tej pozycji zachowując prawidłową postawę wykonaj szybkie kroki w miejscu z nogi na nogę. Ćwiczenie wykonaj w tempie, najlepiej najszybciej jak jesteś w stanie. Powtórz.
Speed Cardio – MAX spalania kalorii i modelowanie ciała! Reviewed by Sylwia on 19:55 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.