Tkanka tłuszczowa oporna na brzuchu, udach czy biodrach? Unikaj tego, a przyspieszysz odchudzanie!

Dla większości ludzi cel w postaci utraty 0,5-1 kilograma wagi tygodniowo jest uważany za bezpieczny. 

reklama
Ograniczenie węglowodanów, spożywanie większej ilości białka, picie większej ilości wody, ćwiczenia oraz dłuższy sen to działania, które mogą skutecznie wpłynąć na zrównoważoną utratę masy ciała.

Utrata wagi nie zawsze jest w stanie rozwiązać każdy problem zdrowotny, jednak wspomniane 0,5-1 kilogram tracony tygodniowo pozwala skuteczniej, a co najważniejsze długoterminowo realizować wyznaczony cel. Wiele planów żywieniowych skomponowanych w odpowiedni sposób jest w stanie poprawić zdrowie i redukować masę ciała. Może się okazać, że dla jednego dieta nieskowęglowodanowa będzie idealna, a ktoś inny schudnie, skupiając się na tłuszczach. Bez wątpienia jednymi z zasad, których należy przestrzegać to przede wszystkim wybór zdrowego odżywiania z odpowiednio dobranymi węglowodanami, białkiem oraz tłuszczami.
reklama
Zobacz również: Trening odchudzający – 37-minutowa tabata + mocny brzuch!

Otyłość i nadwaga są poważnym i coraz bardziej powszechnym problemem wśród ludzi w każdym wieku. To czy przybieramy na wadze szybciej czy wolniej zależy w dużym stopniu od naszych uwarunkowań genetycznych, ale i środowiskowych. Według specjalistów w oparciu o miejsca, w których odkładana jest tkanka tłuszczowa można dodatkowo określić przyczyny tycia i skutecznie z tym walczyć.Typ 1 – najczęściej spotykany na świecie; jest wynikiem spożywania nadmiernej ilości cukru oraz niezdrowych tłuszczów. Ograniczenie, wyeliminowanie bądź zmiana na lepsze, zdrowsze zamienniki obu tych składników plus minimum 30 minut ćwiczeń dziennie pomogą z znacznym stopniu uporać się z dodatkowymi kilogramami
reklama

Typ 2 – najczęściej wynikający z czynników psychicznych (lęk, depresja, stres). Jedzenie staje się rodzajem przyjemności, co przekłada się na nadmiar jedzenia, napady głodu do niezaspokojenia, podjadanie lub objadanie się w nocy, brak kontroli nad emocjami, jedzeniem i wagą. Samodyscyplina oraz samokontrola plus ewentualnie wsparcie specjalisty mogą pomóc w odchudzaniu. Oczywiście podstawą diety są ćwiczenia oraz odpowiednie odżywianie.

Typ 3 – jest wynikiem nadmiernego spożywania glutenu oraz zaburzeń równowagi hormonalnej; najczęściej dotyczy kobiet w okresie dojrzewania, menopauzy, okresów zachwianej równowagi hormonalnej. Pomocne w utracie wagi jest w pierwszej kolejności przywrócenie stanu równowagi, ale także ograniczenie glutenu oraz zmiana trybu życia z siedzącego na bardziej aktywny. Wyeliminowanie alkoholu oraz nikotyny będzie na plus.

Typ 4 – jest wynikiem spowolnionego metabolizmu; objawia się najczęściej wzdęciami i uczuciem nadętego brzucha. Wyeliminowanie alkoholu, produktów zawierających niezdrowe tłuszcze i cukier jest pomocne. Należy skupić się na poprawie metabolizmu poprzez wdrożenie aktywności fizycznej, większe spędzanie czasu na świeżym powietrzu, przejście na dietę bogatą w owoce i warzywa.

Typ 5 – wynika przede wszystkim z obciążeń genetycznych; zmiana diety czy wdrożenie ćwiczeń nie wpłyną na zmianę proporcji ciała. Dolna część ciała, wynikająca z genetyki będzie bardziej obfita od górnej, jednak stosując zdrowe odżywianie, umiar w jedzeniu i odpowiedni trening będziesz w stanie utrzymać prawidłową wagę oraz wyrównać dysproporcje.

Typ 6 – dotyczy przede wszystkim osób prowadzących siedzący tryb życia oraz spędzających w pozycji siedzącej ponad osiem godzin dziennie; odpowiednie zdrowe odżywianie oraz odpowiednia dawka ruchu rekompensująca czas spędzony w pozycji siedzącej pomogą w utracie wagi oraz utrzymaniu tej prawidłowej.

Powyższy opis typów nadwagi czy otyłości jest ogólny i nie zawsze może w stu procentach odzwierciedlać indywidualny stan zdrowia konkretnej osoby. Warto przed jakimikolwiek krokami związanymi z odchudzaniem skorzystać z porad specjalisty.
Tkanka tłuszczowa oporna na brzuchu, udach czy biodrach? Unikaj tego, a przyspieszysz odchudzanie! Reviewed by Sylwia on 19:31 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.