5 ćwiczeń wyszczuplających łydki!

Zgrabne nogi to nie tylko smukłe uda bez grama cellulitu, ale także ładnie zarysowane, szczupłe łydki. 

reklama
Wiele kobiet poświęca mnóstwo czasu na pracę nad swoimi nogami, skupiając się głownie na udach – na ich wewnętrznej oraz zewnętrznej stronie, zapominając o łydkach. Jeżeli chcesz cieszyć się niezwykle pięknymi nogami w każdym calu, twoje łydki również zasługują na uwagę podczas treningu.

5 ćwiczeń wyszczuplających łydki

Mocne łydki dają wiele korzyści zdrowotnych. Pomagają ustabilizować stawy skokowe, zmniejszają ryzyko wystąpienia urazów czy skręcenia stawu skokowego, odgrywają kluczową rolę w wspieraniu równowagi ciała, co przekłada się na poprawę ogólnej mobilności i zmniejszenie ryzyka upadków. Jeżeli masz „duże” łydki, które oprócz wzmocnienia i nadania im kształtu, wymagają spalenia tkanki tłuszczowej, warto postawić dodatkowo na ćwiczenia bardziej intensywne takie jaki pajace, skakanka, szybki bieg w miejscu, bieg z uderzaniem piętami o pośladki.
reklama
Zobacz również: 5 skutecznych ćwiczeń wyszczuplających uda – efekt Cię zaskoczy!

Poniżej zatem znajdziesz 5 prostych ćwiczeń na zgrabne łydki. 

Gotowy zestaw ćwiczeń wykonaj w 3 seriach po 15 powtórzeń na każde ćwiczenie i stronę.

1. Calf raise


Stań prosto z nogami ustawionymi na szerokość bioder oraz rękoma ułożonymi na biodrach. Z tej pozycji unieś pięty kilka centymetrów nad podłożem. Utrzymaj stabilne ciało poprzez zaangażowanie mięśni brzucha i proste plecy. Wytrzymaj 3 sekundy, po czym wróć do pozycji początkowej. Powtórz.
reklama
Zobacz również: 7 najlepszych ćwiczeń, dzięki którym zmniejszysz cellulit z ud i pośladków!

2. Squat to heel raiseStań prosto z nogami ustawionymi na szerokość bioder lub delikatnie szerzej. Plecy trzymaj proste, brzuch napięty. Ręce trzymaj przed sobą złączone na wysokości klatki piersiowej. Powoli zacznij uginać kolana do kąta 90 stopni z jednoczesnym wypychaniem bioder do tyłu. Staraj się, aby kolana nie wychodziły poza linię palców stóp oraz zachowaj stopy cały czas przyległe do podłoża. Po wykonaniu przysiady, wróć do prostej pozycji, po czym unieś pięty kilka centymetrów nad podłożem, utrzymując ciało na palcach stóp. Wróć do pozycji początkowej. Powtórz.

Zobacz również: 5 ćwiczeń na zgrabne pośladki i smukłe nogi!

3. Down dog walks
Zobacz również: 5 ćwiczeń na wymodelowanie górnych i dolnych partii ciała jednocześnie!

4. Plank calf stretchPrzyjmij pozycje standardowej deski. Z tej pozycji przechyl swoje ciało do przodu, używając siły palców stóp, tak daleko jak to możliwe i do momentu, kiedy poczujesz napięcie w łydkach. Wytrzymaj 3 sekundy, po czym wróć do pozycji początkowej. Powtórz.

5. Sumo squat to heel raiseStań prosto z nogami ustawionymi znacznie szerzej niż biodra oraz palcami stóp skierowanymi na zewnątrz. Dłonie umieść na biodrach. Napnij brzuch, plecy trzymaj proste. Powoli zacznij uginać kolana z ich mocnym rozpychaniem na zewnątrz. Staraj się, aby kolana nie wychodziły poza linię palców stóp oraz zachowaj stopy cały czas przyległe do podłoża. Zatrzymaj się, po czym unieś pięty kilka centymetrów nad podłożem, utrzymując się na palcach stóp. Opuść piety. Powtórz.
5 ćwiczeń wyszczuplających łydki! Reviewed by Sylwia on 18:02 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.