5 ćwiczeń modelujących i wzmacniających ramiona do wykonania w domu!

Mocne mięśnie ramion pomagają zwiększyć sprawność, wytrzymałość oraz zmniejszają pojawianie się ewentualnych dolegliwości bólowych. 

reklama
Bark jest niezbędny do wykonywania wszelkich codziennych czynności. W porównaniu do innych stawów w naszym ciele, ma najszerszy zakres ruchów.

5 ćwiczeń modelujących i wzmacniających ramiona do wykonania w domu!
reklama
Słabe ramiona mogą prowadzić do wielu problemów zdrowotnych takich jak słaba postawa, ograniczony zakres ruchów i tym samym sprawność, zwiększone ryzyko kontuzji czy dolegliwości bólowych. Trening ramion ułatwia wykonywanie codziennych czynności w znacznie lepszym stopniu, ale także poprawia wygląd ramion, nadając im ładny kształt. Zaokrąglone ramiona pomagają nadać prawidłowy wygląd sylwetki, którego pragnie wiele kobiet.
reklama

Zatem dla lepszej postawy i wyglądu poniżej znajdziesz kilka prostych ćwiczeń modelujących ramiona, dzięki którym dodatkowo zbudujesz siłę, nadasz ładny kształt ramionom, poprawisz sylwetkę i zimniejszych ryzyko kontuzji. Do wykonania poniższego zestawu ćwiczeń nie będziesz potrzebować żadnego sprzętu. Wykonuj zestaw w 3 seriach po 10-15 powtórzeń.


1. Reverse snow angle


Połóż się na brzuchu na macie lub podłodze z głowa/czołem opartym o ręcznik, leżący na podłodze oraz wyprostowanymi nogami. Ręce ułóż wyprostowane przed sobą kilka centymetrów nad podłożem na szerokość barków. Dłonie skierowane w dół. Z tej pozycji wykonaj ruch rękoma, polegający na przeniesieniu zza głowy do pośladków. Zatrzymaj na 2-3 sekundy i wróć do pozycji początkowej. Powtórz.


2. V Pushup


Przyjmij pozycję standardowej pompki – nogi ustawione na szerokość bioder lub nieco szerzej, dłonie pod barkami. Podejdź stopami w kierunku ramion tak, aby ustawić stopy płasko na podłożu, biodra uniesione wysoko w górę (tworzysz ciałem odwróconą literę „V”). Z tej pozycji wykonaj pompkę, zginając ręce w łokciach, ustawiając szeroko na boki, jednak z delikatnym kierowaniem w stronę żeber i zbliżając głowę do podłoża. Wytrzymaj 2 sekundy i wróć do pozycji początkowej. Powtórz.


3. Tabletop lift


Usiądź na macie lub podłodze z nogami ugiętymi w kolanach i stopami ułożonymi płasko na podłodze. Ręce wyprostowane ułóż za sobą z dłoniami skierowanymi w stronę pośladków i również płasko ułożonymi na podłodze. Z tej pozycji unieś biodra wysoko w górę do momentu, aż uda będą równoległe do podłoża/sufitu. Zatrzymaj na 2-3 sekundy i wróć do pozycji początkowej. Powtórz.

4. Lying T-lift


Połóż się na brzuchu na macie lub podłodze z wyprostowanymi nogami, twarzą skierowaną w dół oraz rękoma ułożonymi na boki. Z tej pozycji wykonaj uniesienie wyprostowanych rąk w górę, ściągając łopatki. Zatrzymaj na 2-3 sekundy i wróć do pozycji początkowej. Powtórz.

5. Downdog to plank


Przyjmij pozycję klasycznej deski - ręce i nogi wyprostowane, dodatkowo ręce ułożone pod barkami, nogi na szerokość bioder, tułów ułożony w linii prostej. Z tej pozycji wykonaj ugięcie bioder, unosząc pośladki maksymalnie w górę w stronę sufitu. Kolana i łokcie staraj się trzymać wyprostowane, plecy także proste. Wróć do pozycji początkowej, zatrzymaj plank na 2-3 sekundy i powtórz.
5 ćwiczeń modelujących i wzmacniających ramiona do wykonania w domu! Reviewed by Sylwia on 18:23 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.