Trening na ostry ból kręgosłupa (przepuklina lędźwiowa, dyskopatia L-S)

Bywają dni, że po ciężkim dniu czy intensywnej pracy, wysiłku możesz odczuwać ból pleców. Zwykle dolegliwości te ustępują na następny dzień, rzadko po kilku dniach. 

reklama
Ale co jeżeli ból kręgosłupa dokucza Ci bardzo często, wręcz staje się codziennością? To może świadczyć już o poważniejszych problemach zdrowotnych związanych z kręgosłupem, które wymagają głębszej konsultacji lub leczenia.

Trening na ostry ból kręgosłupa (przepuklina lędźwiowa, dyskopatia L-S)

Coraz powszechniejszą chorobą układu ruchu staje się przepuklina kręgosłupa, czyli dyskopatia. Wywołuje ona niestety szereg objawów, które znacząco utrudniają poruszanie się i funkcjonowanie na co dzień. Dolegliwości często nie ograniczają się wyłącznie do bólu pleców, ale także w zależności od umiejscowienia do bólu nóg, bioder, klatki piersiowej, brzucha czy drętwienia kończyn. Im bardziej rozległa dyskopatia, tym ból i objawy są intensywniejsze.

Zobacz również: Najlepsze ćwiczenia rozciągające na bolący kark

Przepuklina kręgosłupa może pojawić się w każdym odcinku kręgosłupa. Najczęściej jednak rozpoznawaną jest przepuklina kręgosłupa lędźwiowego oraz przepuklina kręgosłupa szyjnego. Związane jest to przede wszystkim z tym, że t tych odcinkach występuje największe obciążenie. W tym artykule znajdziesz treningi na przepuklinę lędźwiową, dyskopatię L-S. Pamiętaj, aby przed rozpoczęciem jakichkolwiek ćwiczeń skonsultować swój stan z lekarzem lub fizjoterapeutą, który da zielone światło na ich wykonywanie.

Zobacz również: 10 zdjęć ćwiczeń rozciągających, które pokazują jakie mięśnie dokładnie rozciągasz
reklama
reklama
Trening na ostry ból kręgosłupa (przepuklina lędźwiowa, dyskopatia L-S) Reviewed by Sylwia on 19:17 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.