Najlepsze ćwiczenia rozciągające na bolący kark

Często dokuczają Ci bóle karku lub szyi? Budzisz się rano pełen energii i zapału, przekręcasz głową i nagle czujesz okropny ból? 

reklama
A może po ciężkim, stresującym dniu dopada Cię ból w okolicy karku i ramion? Wbrew pozorom „sztywne” mięśnie karku to codzienność wielu osób. Nawet osoby ćwiczące regularnie zapominają o rozciąganiu mięśni szyi.

źródło

Bardzo rzadko myśli się o tym, jak istotne są mięśnie szyi. Z wiekiem powinno się zdecydowanie bardziej zadbać o ich elastyczność i wytrzymałość. Najczęściej ból karku czy szyi spowodowany jest nieprawidłową pozycja podczas siedzenia. 
reklama
Zobacz również: 8 ćwiczeń, aby spalić tłuszcz z dolnej części brzucha

Kiedy głowa jest nadmiernie uniesiona, skręcona czy opuszczona , mięśnie karku napinają się, czego efektem jest ich przeciążenie i ból odcinka szyjnego. Stres niestety także wpływa negatywnie na nasz kark. Podczas dużych emocji nieświadomie doprowadzamy do napinania mięśni karku, nie dając im się rozluźnić.

Zobacz również: ABS Workout Challenge – wyzwanie dla mięśni brzucha!

Jeżeli chcesz zachować dobrą kondycję mięśni karku lub dopadł Cię już ból w tej okolicy wypróbuj poniższy krótki trening rozciągający i rozluźniający spięte mięśnie karku. Po kilku dniach regularnych ćwiczeń poczujesz znaczącą różnicę. Nie wykonuj ćwiczeń „na siłę”. Zawsze słuchaj swojego ciała. Na początku możesz być w stanie wykonać jedynie małe ruchu, ale z czasem to się zmieni.
reklama
Najlepsze ćwiczenia rozciągające na bolący kark Reviewed by Sylwia on 16:32 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.