5 najlepszych ćwiczeń na nogi, które nie obciążają kolan

Mięśnie nóg odgrywają bardzo ważną rolę przy wykonywaniu wielu codziennych czynności. Dlatego należy zawsze znaleźć czas na trening, jaki dziś dla Ciebie przygotowaliśmy.

reklama
Wykonywanie systematycznie ćwiczeń na nogi pomogą nie tylko wysmuklić i wzmocnić nogi, ale również wzmocnią twoje pośladki, ścięgna podkolanowe, mięsień czworogłowy oraz łydki. Przygotowaliśmy ćwiczenia, które nie obciążają stawów kolanowych. 

5 najlepszych ćwiczeń na nogi, które nie obciążają kolan

Dlaczego warto wykonywać ćwiczenia nóg?


Nogi pracują przez cały dzień dlatego tak ważne jest to, aby odpowiednio o nie zadbać. Ćwiczenia nóg mają wiele zalet m.in. wzmocnienie mięśni nóg, zmniejszone ryzyko kontuzji. To tylko podstawowe korzyści, jakie dają poniższe ćwiczenia. Pamiętaj też o tym, że odpowiednio dobrane ćwiczenia pomogą zwiększyć siłę nóg, poprawią kondycję oraz pozwolą poprawić ich wygląd.
reklama
Zobacz również: 15 minutowy trening z krzesłem na pośladki, uda, ramiona

Najlepsze ćwiczenia nóg dla kobiet


Poniższe ćwiczenia na nogi dla kobiet nie wymagają skomplikowanych ruchów oraz sprzętu. Wykorzystaj swoją masę ciała, która na samym początku jest wystarczająca podczas takich treningów.

Zawsze należy pamiętać o rozgrzewce tak samo jak jest to podczas treningu siłowego. Odpowiednia rozgrzewka pozwoli Ci przygotować się do tego treningu i zmniejszy ryzyko kontuzji.

Do niektórych ćwiczeń możesz potrzebować gumy. Oczywiście, jeśli jej nie posiadasz wykonaj ćwiczenia bez niej.
reklama
Zobacz również: 8 minut ćwiczeń na fałdki pod pachami i na plecach

Poniżej znajdziesz 5 najlepszych ćwiczeń na nogi, które nie obciążają kolan


1. Ćwiczenie - Clams

To ćwiczenie pomaga ustabilizować biodra, miednice. Jest to świetne ćwiczenie do wykonania przed ćwiczeniami dolnej części ciała, w tym ciężkimi podnoszeniami, takimi jak martwy ciąg lub przysiady.2. Ćwiczenie - Crab walk

To ćwiczenie pomaga poprawić stabilność bioder, mięśnie dna miednicy oraz poprawić stabilność kolana i kostki.3. Ćwiczenie - Glute bridge4. Ćwiczenie - Adductor Rock Back


5. Ćwiczenie - Quadruped Hip Half Circles

5 najlepszych ćwiczeń na nogi, które nie obciążają kolan Reviewed by Rafał on 20:08 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.