9 skutecznych ćwiczeń dla kobiet po 40 roku życia

40 lat jest to wiek, w którym bardzo często nasz metabolizm zwalnia i należy odpowiednio zadbać o swoje zdrowie i ciało. Jeśli nie zadbasz w tym czasie o swoje zdrowie złe nawyki żywieniowe lub brak ruchu mogą doprowadzić do otyłości, cukrzycy, wysokiego ciśnienia krwi, udaru lub problemów z sercem.


Bardzo dokładnie opisaliśmy to w tym artykule: "Odchudzanie po 40. roku życia. Jak schudnąć, kiedy metabolizm zwalnia."
reklama
Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka ćwiczeń, które wykonując codziennie zmniejszasz ryzyko utraty zdrowia.

9 skutecznych ćwiczeń dla kobiet po 40

1. Zadbaj o to, abyś wykonywał ćwiczenia, które stymulują Twój metabolizm. Idealnymi ćwiczeniami będą tutaj ćwiczenia cardio dla początkujących.
reklama
Takie ćwiczenia pozwalają zapobiec spowalniania metabolizmu, a powinnaś je wykonywać 2-3 razy w tygodniu.

Przykładowe 2 ćwiczenia z tregningu cardio:Bardzo dobrze sprawdzi się też ćwiczenie Burpees

Jeżeli nie masz tyle czasu na trening bardzo dobrze może sprawdzić się też trening z ćwiczeniami Burpees, który wykuj w zestawie 3 powtórzeń. W miarę możliwości dodawaj kolejne powtórzenia. Wykonuj ćwiczenia dokładnie i starannie.2. Klasyczne przysiady

Bardzo dobrym rozwianiem w utrzymaniu pięknych pośladków będą klasyczne przysiady. Prawidłowe ich wykonanie pozwoli zadbać o okrągłe pośladki i zapobiec kontuzjom.

Zobacz jak prawidłowo wykonywać przysiady 
reklama


3. Ćwiczenie - Plank

Plank jest idealnym ćwiczeniem, które angażuje bardzo wiele podstawowych mięśni naszego ciała. Wzmacniają mięśnie brzucha, pleców, klatki piersiowej czy kręgosłupa. Bardzo ważne jest prawidłowe wykonanie ćwiczenia. Wykonuj to ćwiczenie przez 90 sekund 3 razy w tygodniu.

Zobacz jak prawidłowo wykonać plank

4. Przepływowy bólestawów może dotknąć każdego dorosłego niezależnie od wieku, dlatego wato jak najszybciej zapobiegać tego typu sytuacjom. Jednym z najlepszych rozwiązać jest wykonywanie treningu siłowego. Skup się na wykonaniu podstawowych ćwiczeń, jakim jest martwy ciąg lub unoszenie hantli nad głową. Poniżej przedstawiamy przekładowe ćwiczenie.5. Praca siedząca bardzo mocno wpływa na nasze zdrowie i ciało dlatego po całym dniu pracy warto wykonać poniższe ćwiczenie. Ćwiczenie angażuje Twoje biodra, pośladki, nogi.6. Sarkopenia czyli utrata masy i siły mięśniowej związana z wiekiem. Wyróżniamy dwa stany - pierwotny i wtórny. Jednym udokumentowanym i skutecznym leczeniem zespołu sarkopenicznego jest trening oporowy.

Przykładowe ćwiczenia treningu oporowego znajdziesz poniżej.

7. Bardzo dobrym sposobem na zadbanie o swoje serce jest trening na maszynie epileptycznej. Trening na takiej maszynie powinien trwać min. 30 minut i powinnaś wykonywać go 3-4 razy w tygodniu.

8. Idealnym rozwiązaniem na utrzymanie dobrej sprawności fizycznej będzie najprostsze chodzenie. Pamiętaj, że najprostsze ćwiczenia są najlepsze i dają zaskakujące efekty. Chodzenie pomoże Ci spalić kalorie, poprawi nastrój, ale także zadba o Twoje zdrowie. Wyznaczaj sobie małe cele i sprawdzać ile kroków dziś zrobiłaś.

9. Joga

Ostatnim, ale zarazem bardzo skutecznym treningiem w walce o zdrowie będzie joga, która wykonywana systematycznie sprawdza się mi. z walką z depresją, zmniejszy poziom stresu, zadba o sprawność fizyczną.

Znasz jakieś inne ćwiczenia dla kobiet po 40? Jeśli tak napisz proszę w komentarzu Twoje propozycje.
9 skutecznych ćwiczeń dla kobiet po 40 roku życia Reviewed by Sylwia on 16:00 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.