Przytyj Bez Dodania Sobie Tkanki Tłuszczowej! [7 zasad]

Większości ludziom, których możesz zobaczyć lub spotkać na ulicy zależy głównie na tym, aby pozbyć się nadmiernych kilogramów i po prostu schudnąć. Jednak niewielki odsetek z nich stanowią osoby zbyt chude, którym wręcz przeciwnie - zależy na przybraniu kilku kilogramów. Wbrew pozorom to nie jest dla nich tak proste, jak myślisz. Jeżeli jesteś taką osobą - ten artykuł jest dla Ciebie.
reklama
Niedowaga podobnie jak nadwaga czy otyłość jest równie szkodliwa dla zdrowia. Postaram się przedstawić prostą strategię dotyczącą szybkiego przyrostu masy ciała, ale w zdrowy sposób. Zanim jednak przejdę do tego wyjaśnię, kiedy zaczyna się niedowaga. Ogólnie według BMI występuje wtedy, kiedy wskaźnik masy ciała znajduje się poniżej 18,5. Jest to szacunkowy wynik określający to, że występuje brak w masie ciała potrzebny do zachowania optymalnego stanu zdrowia. BMI jest jednak bardzo ogólna.
reklama
Otyłość jest obecnie jednym z największych światowych problemów zdrowotnych. Niestety niedowaga może być szkodliwa dla zdrowia w takim samym stopniu co otyłość. Niedowaga może upośledzać funkcje odpornościowe, podnosić ryzyko infekcji, prowadzić do osteoporozy, złamań oraz powodować problemy z płodnością.


Jak przybrać na wadze w zdrowy sposób?

Jeżeli zależy Ci na przybraniu wadze, koniecznie musisz zrobić to z głową. Jednym z najszybszych i najłatwiejszych rozwiązań jest rzucenie się na wszelkie produkty słone i słodkie, fast foody i tego typu podobne. To może i przyczyni się do przybrania kilku dodatkowych kilogramów, ale także do wyniszczenia własnego zdrowia. Jeżeli masz niedowagę, a chcesz uzyskać zrównoważoną ilość masy mięśniowej i tkanki tłuszczowej, a nie jedynie niezdrową oponkę tłuszczową na brzuchu, to poniżej poznasz tu kilka skutecznych sposobów na nabranie wagi szybko, jednak bez rujnowania swojego zdrowia.


#1 jedz więcej niż spalasz

najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby przytyć jest spożywanie większej ilości kalorii niż organizm potrzebuje. Potrzebna jest nadwyżka kaloryczna. Jeżeli chcesz przybrać na wadze powoli i stopniowo, bez nabrania jedynie tkanki tłuszczowej należy dodać 200-500 kalorii więcej do ogólnego dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Jeżeli chcesz natomiast przytyć szybko dodaj 700-1000 kalorii więcej.


#2 jedz więcej białka

najważniejszym składnikiem odżywczym dla uzyskania prawidłowej masy ciała jest białko. Mięśnie zbudowane są z białka, a bez niego większość dodatkowych kalorii prawdopodobnie przekształconych zostanie jedynie w tkankę tłuszczową. Białko nie tylko wspomoże przybranie na wadze. Jest dość sycące, przez co dłużej czujesz sytość i mniejszy apetyt.
To może sprawić, że trudniej jest zjeść odpowiednią ilość kalorii. Jeżeli starasz się dodać sobie kilka kilogramów należy dążyć do 1,5 -2,2 grama białka na kilogram masy ciała.


#3 jedz więcej węglowodanów i tłuszczów

wiele osób ogranicza spożycie węglowodanów i tłuszczu, kiedy stara się schudnąć. To zły pomysł nie tylko kiedy starasz się schudnąć, ale przede wszystkim, kiedy starasz się przytyć. Postaw w diecie na produkty o wysokiej zawartości węglowodanów i tłuszczów. Należy jeść dużo białka, węglowodanów i tłuszczów w każdym posiłku.
reklama


#4 stawiaj na jakość

nie ilość - nawet wtedy, kiedy starasz się przybrać na wadze, wszelkie fast foody, słodycze czy słone przekąski nie są dobre. Zamiast tego, wybieraj produkty i komponuj posiłki tak, aby zawierały wszystkie składniki odżywcze.

1 z 2Przytyj Bez Dodania Sobie Tkanki Tłuszczowej! [7 zasad] Reviewed by MotywacjaNonStop on 10:34 Rating: 5

2 komentarze:

Obsługiwane przez usługę Blogger.