Ćwiczenia na uda -5 ćwiczeń na bryczesy (zewnętrzną stronę ud)

Obok brzucha i pośladków, uda należą do najczęstszych “obszarów problemowych” kobiet, które pomimo wykonywania mnóstwa ćwiczeń na te partie ni wiedzą większych efektów. To głównie dlatego, że większość ćwiczeń przeznaczonych na uda nie są zgodne z celami większości kobiet tj. wyszczuplenie, ujędrnienie czy wymodelowanie.
reklama
Wiele ćwiczeń ukierunkowanych na uda w rzeczywistości powodują rozbudowę mięśni w tym obszarze, a nie wyłącznie zredukowanie tkanki tłuszczowej. Najlepsze ćwiczenia mięśni ud dla kobiet wymuszają pracę zarówno mięśni ud, jak i pośladków oraz innych dużych grup mięśniowych w celu jak największego spalenia kalorii. Kiedy wiele grup mięśniowych jest aktywowanych przez ćwiczenia, utrata tkanki tłuszczowej w całym organizmie jest znacznie przyspieszona.

źródło: http://www.livestrong.com oraz http://healthyhomestead.com

Jeżeli należysz do osób z niższym procentem tkanki tłuszczowej, ćwiczenia na uda pomogą Ci szybciej wymodelować i uwydatnić mięśnie ud. Jeżeli natomiast masz wyższy procent tkanki tłuszczowej lub należysz do tych kobiet, u których tkanka tłuszczowa w większym stopniu odkłada się właśnie w tym obszarze, musisz w pierwszej kolejności skupić się na utracie tłuszczu w tym miejscu.
reklama

Największą zmorą kobiet, jeżeli chodzi o uda to ich zewnętrzna część i tzw. bryczesy. Dlatego w tym miejscu znajdziesz 5 skutecznych ćwiczeń, wspomagających walkę z tą partią ciała. Przed rozpoczęciem ćwiczeń pamiętaj o wykonaniu 5-10 minutowej rozgrzewki cardio. Poniższe ćwiczenia wykonaj w serii: 2- początkujący, 3- średnio-zaawansowani, 4 - zaawansowani.

#1 lying hip abduction - do wykonania tego ćwiczenia nie potrzebujesz żadnego sprzętu.

źródło: https://pl.pinterest.com/pin/254805291391763483/

Przystępując do tego ćwiczenia:

- połóż się na podłodze na prawym boku z wyprostowanymi nogami
- podeprzyj się na prawym przedramieniu tak, aby łokieć znajdował się bezpośrednio pod ramieniem (ręka tworzy kąt prosty)
- lewą rękę ułóż przed sobą z dłonią płasko na podłodze
- z tak przyjętej pozycji, unieś prawą (wyprostowaną) nogę ku górze do kąta 45 stopni lub nieco wyżej, opuść ją i powtórz ćwiczenie- wykonaj 15 powtórzeń na każdą stronę

#2 butterfly bridges - do wykonania tego ćwiczenia nie potrzebujesz żadnego sprzętu.

źródło: https://pl.pinterest.com/pin/119063983875181761/

Przystępując do tego ćwiczenia:
reklama
- w pierwszej kolejności połóż się na plecach na podłodze z rękami ułożonymi wzdłuż tułowia
- nogi ułóż tak, aby stopy złączyły się (nogi utworzą romb)
- z tak przyjętej pozycji unieś biodra ku górze, najwyżej jak będziesz w stanie. Wytrzymaj tak 5 sekund, opuść biodra i powtórz ćwiczenie
- wykonaj 20 powtórzeń

Na kolejnej stronie znajdziesz kolejne trzy ćwiczenia na zewnętrzną stronę ud.
1 z 2Ćwiczenia na uda -5 ćwiczeń na bryczesy (zewnętrzną stronę ud) Reviewed by MotywacjaNonStop on 12:22 Rating: 5

3 komentarze:

 1. Bardzo przydatne ćwiczenia :D Dzięki wielkie za wpis :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Próbowałam ćwiczyć w domu, ale wytrzymywałam maksymalnie tydzień. Zapisałam się na 30 minutowe treningi w fitcurves i kiedy wiem, że karnet już wykupiony, łatwiej mi się zmobilizować.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo dobre ćwiczenia. Część z nich stosują trenerzy fitness, przy czym, wiadomo, dla utrudnienia korzystają z obciążników.

  Monika

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.