Czy należy jeść śniadanie, aby schudnąć?

Nie raz zapewne słyszałaś, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Przez całe dzieciństwo jak mama, to babcia powtarzała Ci to każdego poranka przed wyjściem do szkoły. Wyjście z domu bez śniadania powoduje, że stajesz się nerwowy.
reklama
Pomijanie śniadania przede wszystkim nie jest i nie powinno być Twoim niezawodnym i najlepszym sposobem na to, aby uszczuplić dzienne spożycie kalorii. Nie zjedzenie porannego posiłku nie pomoże Ci “zaoszczędzić” kalorii, ponieważ w momencie kiedy postanowisz zjeść coś - nadrobisz pominięte kalorie i to niekiedy podwójnie.
reklama
Kiedy jesteś głodna trudno jest Ci dokonać świadomych, racjonalnych i dobrych decyzji żywieniowych. Chcesz się po prostu szybko najeść.


Jedząc śniadanie uczysz się zdrowych nawyków żywieniowych i przede wszystkim zdobywasz przewagę podczas odchudzania. Poniżej znajdziesz kilka dodatkowych korzyści, jakie daje jedzenie śniadań.

O czym musisz pamiętać odnośnie śniadania, kiedy starasz się stracić kilka zbędnych kilogramów?

#1 zdrowe śniadanie stanowi podstawę zdrowego dnia - kiedy w pośpiechu wstajesz rano, biegniesz pędem do łazienki i ledwo znajdujesz czas nawet na umycie zębów, ostatnia rzeczą, o jakiej myślisz jest przygotowywanie jajecznicy czy omletu. Jednak, kiedy odchudzasz się to może być warte pobudki kilka minut wcześniej i pozwolenie sobie na zdrowe śniadanie. Kiedy rozpoczynasz dzień od zdrowego śniadania istnieje większe prawdopodobieństwo, że w ciągu dnia utrzymasz ten trend i sięgniesz po zdrowy obiad, kolacje i przekąski. Ludzie, którzy jedzą śniadania (rano) mają tendencję do wybierania żywności w ciągu dnia o mniejszym indeksie, co pozwala na wolniejsze uwalnianie energii i dłuższe uczuci sytości.
reklama
#2 nie każde śniadanie będzie dobre - teoretycznie każde jedzenie spożywane w godzinach porannych zalicza się jako śniadanie. Jednak nie daje to “wolnej ręki” co do jedzenia byle czego. Naleśniki z dżemem, polane mnóstwem czekolady zdecydowanie odpadają. Najwłaściwszym wyborem jest zdrowe śniadanie o wysokiej zawartości białka, które zwiększy poziom energii. Rozważ dodanie jajek, fasoli, kurczaka lub ryby podczas śniadania np. do omletu.

#3 ustal śniadaniową rutynę - to może być niestety nieco bardziej skomplikowane. Jeżeli sięgasz po przekąski po północy, po czym nie czujesz się rano głodna i jesz dopiero po południu to nie ma innego rozwiązania, jak zmiana ustalenie pory kolacji i wytrzymanie bez podjadania do samego rana. Będąc zmęczonym mamy tendencję do sięgania po mniej zdrowe produkty. Wykazano także, że ograniczenie nocnego podjadania zmniejsza dodatkowo całkowite spożycie kalorii w ciągu dnia. Jeżeli nie masz apetytu rano - zadaj sobie pytanie: dlaczego? Zmniejsz nocne podjadanie oraz wieczorną porcję, a z pewnością organizm wróci na właściwy tor. To pozwoli Ci na poranne jedzenie śniadań, nie podjadanie między posiłkami oraz bardziej świadome komponowanie posiłków.

#4 śniadanie to nie wszystko podczas odchudzania - samo jedzenie śniadań niestety nie wystarczy, abyś w stu procentach straciła nadprogramowe kilogramy. Jedząc każdy posiłek musisz zwrócić uwagę na wielkość jego porcji, ilość zawartych kalorii i składników odżywczych.

Najprostszym i chyba najszybszym śniadaniem są tosty z pełnoziarnistego pieczywa z pastą z awokado, samodzielnie przygotowane musli lub owsianka. Kiedy masz więcej czasu, możesz poszaleć z omletami, jajecznicą czy bardziej wymyślnymi potrawami.Czy należy jeść śniadanie, aby schudnąć? Reviewed by MotywacjaNonStop on 16:49 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.