Ćwiczysz lub jesteś na diecie? Poznaj czynniki, które potwierdzają, że Twój program treningowy działa!

Ćwiczenia powodują, że czujemy się świetnie każdego dnia. Dodatkowo sprawiają, że nasze uczucie głodu zdecydowanie spada. Jemy tyle ile potrzebujemy, a nie tyle ile chcemy. To pomaga nam zachować odpowiednią wagę, formę oraz wykonywać codzienne zadania czy pracę znacznie lepiej i sprawniej.

Jednak w drodze do osiągnięcia maksimum sprawności konieczne jest pokonanie pewnych przeszkód. Obejmują one przede wszystkim nasze działania i podejście do osiągnięcia zamierzonego celu. Jak wiadomo, nic nie ma za darmo!
reklama
Pełna sprawności fizyczna także wymaga pewnych wyrzeczeń oraz przejścia przez chwilę bólu. Mówiąc o bólu mam oczywiście na myśli tzw. zakwasy, towarzyszący na początku głód oraz zmęczenie. Nie mniej jednak te trzy elementy dają pewność, że podjęty przez Ciebie program zmiany stylu życia działa.

Zobacz ćwiczenia na jędrne pośladki
Zakwasy, głód i spowolnienie


Na samym początku należy zadać pytanie: dlaczego w ogóle tworzy się programy treningowe, wyciskające “siódme poty” z człowieka? Oczywiście możesz znaleźć lekkie i przyjemne zestawy ćwiczeń, ale czy naprawdę dadzą Ci tego czego oczekujesz?

Plany treningowe typu “łatwe i przyjemne” nie dają wystarczająco dużo motywacji, która jest potrzebna do pozostania w najlepszej formie. We wczesnych etapach treningowych, będąc osobą początkującą jest możliwe zaspokojenie pierwszych potrzeb ćwiczeniowych i dietetycznych. Większa ilość ruchu połączona z mniejszą ilością spożywanych kalorii jest na tym poziomie wystarczająca, ale też skuteczna w utracie zbędnych kilogramów. Takie podejście pomaga ludziom, którzy nigdy wcześnie nie wykonywali regularnych ćwiczeń. Jest to miła alternatywa na spędzenie czasu aktywnie, z jednoczesną utratą wagi. Patrząc realistycznie, mało która z takich osób zainteresuje się czymś “mocniejszym” - tak to ujmę. Główną zaletą zaawansowanych i często dość trudnych treningów jest to, że osoby wykonujące je po ich skończeniu czują się każdego dnia lepiej niż przed ich rozpoczęciem.
reklama

Pierwsze zakwasy...


Ból związany z tzw. zakwasami jest najprostszym przejawem zrozumienia. Każdy z nas doświadczył pewnie nieraz takiego bólu w swoim życiu. Nawet nie ćwicząc, a prowadząc codzienne życie jesteśmy zmuszani do wykonywania pewnych niecodziennych czynności fizycznych, których efektem jest użycie “nieużywanych” mięśni. Wiecie dokładnie, co mam na myśli…. W czasie wolnym szybciej skusisz się na grę w tenisa, ping ponga, nawet zwykłe zakupy mogą przyczynić się do pojawienia się bólu mięśni. Dzieje się tak nawet, jeżeli wykonujesz daną czynności cały czas.

Zakwasy i związany z nimi ból pojawia się na skutek rozpadu włókiem mięśniowych. Nasze ciało składa się z włókien pracujących, kurczących się w tempie szybkim oraz powolnym. Prostym przykładem skurczu powolnego jest podniesienie widelca do ust, natomiast szybkiego skurczu podniesienie ciężkiej sztangi nad głowę.
http://www.motywacjanonstop.pl/2014/09/dlaczego-rozgrzewka-jest-taka-wazna.html

Włókna odpowiedzialne za skurcze szybkie regenerują się znacznie wolniej niż włókna skurczu powolnego. Można bardzo wiele razy przykładać widelec do ust i bardzo szybko ponowić tą czynność. Podnoszenie sztangi już nie jest takie proste.
Podnosząc duży ciężar nad głowę potrzebujesz zdecydowanie więcej czasu na wykonanie tej samej czynności ponownie. Im większa waga, tym większe zmęczenie i dłuższy czas na kolejne powtórzenie.

Przerost oznacza wzrost mięśni. Prawie wszystkie programy treningowe ukierunkowane są na tego typu działanie, ponieważ ich zadaniem jest zmiana ciała na szczupłe z jednoczesną utratą tkanki tłuszczowej. A jak wiadomo, najszybszym sposobem na pozbycie się tkanki tłuszczowej jest nabranie mięśni. Aby utworzyć przerost konieczne jest stopniowe przeciążanie włókien mięśniowych.
reklama

Wykonywanie bardziej zróżnicowanych ćwiczeń pozwoli Ci na znalezienie większej ilości miejsc na ciele, nad którymi musisz popracować. Zawsze jest tak, że pewne grupy mięśni są silniejsze od innych

1 z 2Ćwiczysz lub jesteś na diecie? Poznaj czynniki, które potwierdzają, że Twój program treningowy działa! Reviewed by MotywacjaNonStop on 13:19 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.